Слухати

«Рівні перед законом, незалежно від статі»: Франція вилучила слово «раса» з Конституції / Новини на Громадському радіо

«Рівні перед законом, незалежно від статі»: Франція вилучила слово «раса» з Конституції

13 липня 2018 - 08:24
За поправку до основного закону проголосувала Національна асамблея країни

З конституції Франції вилучили слово «раса». Також депутати проголосували за додання у текст факту рівності перед законом, незалежно від статі. Рішення одностайно схвалила Національна асамблея країни, повідомляє радіостанція Europe 1.

«Франція … забезпечує рівність перед законом усіх громадян, незалежно від статі, походження та релігії», — тепер говорить перша стаття основного закону країни.

Раніше в Конституції було зазначено, що всі громадяни, незалежно від походження, раси та релігії, рівні перед законом. За внесення нової поправки проголосували 119 депутатів. В силу поправка вступила 12 липня.

Зазначають, що це слово переїхало в конституцію 1958 році з попередньої редакції 1946 року, аби підкреслити заперечення нацизму і колоніального минулого.

Нагадаємо, вилучення слова «раса» з конституції було одним з гасел президентської кампанії попереднього глави держави Франсуа Олланда. Однак п’ять років тому сенат не став розглядати цю ініціативу.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+