Слухати

Суд про продовження арешту Савченко відклали ще на дві години, попередній термін спливає опівночі / Новини на Громадському радіо

Суд про продовження арешту Савченко відклали ще на дві години, попередній термін спливає опівночі

13 липня 2018 - 14:47
Новий адвокат Тананакін попросив про відвід судді Володимира Бугеля, на засідання прибули попередні захисники Савченко у справі

Новий адвокат Надії Савченко Олександр Тананакін попросив про відвід судді Бугеля у зв’язку з тим, що суд дав йому годину для ознайомлення з матеріалами справи, замість трьох передбачених законом. Засідання відклали ще на дві години, аби таки дати змогу ознайомитися з матеріалами. Про це з зали Шевченківського суду, у якому розглядають продовження запобіжного заходу для нардепки, повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

Савченко підтримала адвоката, висловивши свою недовіру до суду.

«Я не бачив ні матеріалу справи, ні клопотання. Не можу захищати, покладаючись на слова прокурора», — каже Тананакін.

Прокурори спростовують закиди Тананакіна, зазначивши, що матеріали справи не містять таблиць та складних розрахунків,тому їх можна було опрацювати за годину.

Прибічники Савченко почали скандувати: «Ганьба!».

Адвокат Олександр Тананакін зазначив, що термін тримання Надії Савченко під вартою спливає сьогодні опівночі. 

Читайте також: У Савченко новий адвокат — захисник екс-мера Слов’янська Нелі Штепи

Суд оголосив перерву на дві години.

Після оголошення перерви на дві години у залі з’явилися адвокати Савченко. Захисник Костянтин Глоба розповів журналістам, що  суд та прокуратура знали про те, що захисники не мали змоги прийти на ранкове засідання, тому що перебували в іншому суді. 

За його словами, на вчорашньому засіданні Савченко подавала клопотання про відкладення розгляду на 13-ту годину сьогодні.

«Ми повідомляли, що захисники Савченко можуть бути лише після першої дня. Незважаючи на це, суд не зважив на клопотання та призначив засідання призначили сьогодні на ранок», — каже Глоба.

Нагадаємо, на ранкове засідання жоден адвокат Савченко не з’явився, тому суд призначив державного захисника. Проте після перерви з’вився новий адвокат Савченко за договором — Олександр Тананакін, який захищав екс-мера Слов’янську Нелю Штепу. Нелю Штепу у 2014 році арештували за підозрою у тероризмі та посяганні на територіальну цілісність України. 

Нардепку Надію Савченко затримали 22 березня цього року. З неї зняли депутатську недоторканність та арештували. Її підозрюють у підготовці до захоплення державної влади в Україні, участі у злочинній організації (зокрема, спільно з Володимиром Рубаном), у посяганні на життя державного чи громадського діяча, плануванні терористичного акту та в незаконному поводженні зі зброєю.

Савченко оголосила голодування 23 березня. 20 травня її адвокат Олександр Шадрін повідомляв, що вона схудла на 20 кілограмів. Згодом її сестра Віра Савченка повідомила, що Надія Савченко вже давно не голодує.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+