Слухати

Як проходить день взяття Бастилії у Франції? (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Як проходить день взяття Бастилії у Франції? (ВІДЕО)

14 липня 2018 - 14:19
Загалом у параді на Єлисейських Полях беруть участь 4300 військових, 220 одиниць бронетехніки, близько 100 літаків і вертольотів та 250 коней

Франція почала святкувати День взяття Бастилії, головне національне свято країни, військовим парадом на Єлисейських полях.

Перед початком проходження військ президент Франції Еммануель Макрон в супроводі кінного і мотоциклетного ескорту Республіканської гвардії провів огляд параду. Разом з ним військових привітав начальник головного штабу французьких збройних сил  генерал Франсуа Лекуентр.

Об’їхавши ряди військ на Єлисейських полях, Макрон прибув на Площу Згоди і зайняв місце на трибуні, де він приймає парад. Разом з головою республіки і міністрами французького уряду на головній трибуні знаходяться кілька сотень запрошених. Цього року почесними гостями параду стали Японія і Сінгапур. У 2018 році Франція відзначає 160-річчя встановлення дипломатичних відносин з Японією, а військові льотчики з Сінгапуру вже протягом двох десятиліть проходять навчання у Франції.

Парад військової техніки почався з прольоту 64 літаків. В одному з трьох багатоцільових літаків Rafale, що входять до складу ескадрильї «Нормандія-Німан», знаходився як пасажир - французький астронавт Тома Песке. Його перша професія — льотчик цивільної авіації. Нещодавно він пройшов військову підготовку цивільного добровольця і ​​тепер є резервістом ВПС Франції.

Дев’ять літаків пронеслись над центром Парижа розпилюючи фарбу синього, червоного та білого кольору, що символізує прапор Франції. 

Піске став не єдиним почесним пасажиром, який бере участь в параді літаків. На борту Alphajet Patrouille de France є троє військових інвалідів — бійці спецназу підрозділів трьох родів військ, які постраждали під час проведення зовнішніх операцій французької армії.

Загалом у параді на Єлисейських полях беруть участь 4300 військових, 220 одиниць бронетехніки, близько 100 літаків і вертольотів, використовуються 250 коней. У небі постійно чергує один безпілотний літальний апарат, контрольні обльоти столиці виконують військові вертольоти. Безпеку у день Національного свята в Парижі забезпечують 12 тисяч поліцейських, жандармів і солдат військових патрулів.

Оркестр французького іноземного легіону виконав Uptown Funk у день взяття Бастилії.

Гімном Франції є пісня Марсельєза, яку написав військовий інженер Клод-Жозеф Руже де Ліль у квітні 1792 року, коли французький народ постав проти самодержавства. Найвідоміша пісня Французької революції стала гімном революціонерів. День взяття Бастилії  відзначається щороку 14 липня. Свято знаменує щорічні роковини з нагоди взяття Бастилії 14-го липня 1789; роковини штурму фортеці-в’язниці Бастилії є символом єдності нації та примирення усіх французів. Штурм Бастилії — це одна з ключових подій Французької революції. 

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+