Слухати

Денісова просить Порошенка обміняти українських рибалок судна «ЯМК-0041» на моряків «НОРДа» / Новини на Громадському радіо

Денісова просить Порошенка обміняти українських рибалок судна «ЯМК-0041» на моряків «НОРДа»

16 липня 2018 - 11:53
За словами Денісової, на моряків судна «ЯМК-0041» здійснюють психологічний тиск, стан їхнього здоров’я незадовільний

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до президента Петра Порошенка щодо можливості обміну членів екіпажу судна «НОРД», затриманого Прикордонною службою України, на членів екіпажу українського судна «ЯМК-0041», які утримуються в окупованому Криму. Про це повідомляє прес-служба Омбудсман.

«Ще раз наголосила, що українських громадян впродовж 2 місяців примусово утримують на території Кримського півострова.
Капітан зараз знаходиться у Сімферопольському СІЗО, а інші члени екіпажу перебувають у статусі свідків та не мають можливості залишити територію півострова Крим. У них просто забрали та не віддають закордонні паспорти», — ідеться у повідомленні.

Денісова також наголосила, що стан здоров’я моряків незадовільний, на них здійснюється психологічний тиск та залякування з боку ФСБ РФ.

Нагадаємо, 25 березня Державна прикордонна служба України затримала рибопромислове судно «Норд». На борту були 10 громадян України з російськими паспортами, виданими у Керчі. 30 березня суд арештував судно. Проти капітана Володимира Корбенко відкрили провадження за статтею про порушення правил в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території. 

Про затримання українського рибоолвецького судна «ЯМК-0041» російські прикордонники заявили 4 травня. Судно із 5 українцями доставили до окупованого Криму. Проти капітана судна Віктора Новицького російські силовики порушили справу за статтею «Незаконний видобуток водних біоресурсів» та доставили до Сімферопольського СІЗО. Ще чотирьох рибалок Отичка Генадія, Скрипника Руслана, Калініченко Сергія та Блока Олега допитали у якості свідків та помістили до «прикордонного управління ФСБ Росії в Балаклаві», що в анексованосу Росією Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+