Слухати

У камері Еміра-Усеїна Куку встановлений відеонагляд, - адвокат

16 липня 2018 - 21:37
Емір-Усеїн Куку голодує 20-ий день у СІЗО у Ростові-на-Дону
У камері Еміра-Усеїна Куку встановлений відеонагляд, - адвокат / Новини на Громадському радіо

Кримчанин Емір-Усеїн Куку, який голодує у СІЗО у Ростові-на-Дону,  знаходиться під постійним відеонаглядом.

Про це у коментарі Громадському радіо повідомив його адвокат Серій Локтєв.

«Згідно з процедурою, його помістили до одиночної камери під постійний відеонагляд. Фізичного, психологічно тиску не чинилося, принаймні мені він про це не говорив. Медперсонал досить лояльно ставиться і намагається відмовити його від голодування. Жодних погроз, тиску, принаймні з боку медперсоналу у СІЗО4- немає, зі слів Еміра», — зазначив адвокат.

Емір-Усеїн Куку попри слабкість відмовляється приймати розчин глюкози, розповів адвокат.

«У нього слабкість, бо він уже голодує 20 днів. У нього больові неприємні відчуття у ділянці печінки, підшлункової залози, селезінки. Він категорично відмовляється від глюкози, тобто від фізрозчину, до складу якого входить глюкоза, через те що, якщо він почне приймати цей препарат внутрішньовенно, то, як він пояснює, йому можуть сказати, що це лікувальне голодування», — повідомив адвокат.

Емір-Усеїн Куку оголосив безстрокове голодування 26 червня на знак солідарності з іншими політв’язнями.

Нагадаємо, Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків у Криму. Його звинуватили в підготовці «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року його етапували із Криму в Ростов-на-Дону. Спочатку він був поміщений в СІЗО-1, 3 лютого його перевели в СІЗО-4.  Емір-Усеїн заарештований за підозрою в участі в діяльності «Хізб ут-Тахрір», яку Росія вважає терористичною. До арешту  Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+