Слухати

«Дніпроазот» відновить роботу, якщо Антимонопольний комітет дозволить підвищити ціни на продукцію / Новини на Громадському радіо

«Дніпроазот» відновить роботу, якщо Антимонопольний комітет дозволить підвищити ціни на продукцію

17 липня 2018 - 16:53
Антимонопольний комітет вже два тижні розглядає підвищення ціни на азот

Акціонерне товариство «Дніпроазот» готове відновити виробництво за умови підвищення цін на аміак та карбамід .

Про це сказано у повідомлені прес-служби.

«У зв’язку зі значним подорожчанням енергоресурсів, зокрема, природного газу, виробництво аміаку і карбаміду в АТ «Дніпроазот» стало економічно невигідним, підприємство було зупинено повністю. В тому числі, зупинила свою роботу хлорна група цехів, обсяг виробництва якої становить лише 10% від загального обсягу», — сказано у повідомлені.

Підприємство вже підготувало економічне обґрунтування необхідності підвищення цін на вироблену продукцію. 2 липня відповідне звернення було направлено в Антимонопольний комітет України і зараз розглядається.

«Для відновлення роботи хлорної групи цехів АТ «Дніпроазот» нами розглянута необхідність підвищення цін для якнайшвидшого відновлення роботи зазначених цехів підприємства. У зв’язку з цим, нами підготовлено економічне обґрунтування необхідності підвищення цін на вироблену продукцію», — говориться у повідомлені.

Раніше в ефірі Громадського радіо віце-президентка Української асоціації водоканалів Ольга Бабій розповіла, що нова ціна на хлор має здорожчати в три рази.

«Якщо середньо ринкова ціна однієї тони рідкого хлору була 17-20 тисяч гривень, то зараз вона буде йти в розрізі від 42 до 56 тисяч гривень в залежності від логістики», — сказала вона.

Нагадаємо, «Дніпроазот» у місті Кам’янське Дніпропетровської області зупинився 15 червня. Причиною стала збитковіть, говорять у підприємстві.

«Дніпроазот» — єдине підприємство в Україні, яке виробляє рідкий хлор. Його, у свою чергу, використовують для знезараження води, яка далі потрапляє до помешкань українців.

Після зупинки «Дніпроазоту» водоканали в усій Україні перестали отримувати від підприємства хлор для очищення води. В деяких із них ситуація критична. Наприклад, у районах Запорізької області запасу хлору майже не лишилося, тому там уже зменшили тиск води у кранах.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+