Слухати

Російська влада має виплатити родичам вбитої журналістки Політковської 20 000 євро, - ЄСПЛ   / Новини на Громадському радіо

Російська влада має виплатити родичам вбитої журналістки Політковської 20 000 євро, - ЄСПЛ

17 липня 2018 - 12:51
Позивачі поскаржилися на те, що розслідування вбивства журналістки не було ефективним. ЄСПЛ погодився з цим

Європейський суд з прав людини присудив родичам російської журналістки Анни Політковської компенсацію в розмірі 20 тисяч євро. Про це йдеться в рішенні на сайті суду.

«Держава-відповідач має сплатити заявникам протягом трьох місяців з дати, коли рішення стане остаточним відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції, 20 000 євро…», — сказано в документі. 

Позивачі поскаржилися на те, що розслідування вбивства журналістки не було ефективним. ЄСПЛ погодився з цим і визнав, що Росія не змогла негайно провести адекватне розслідування вбивства Політковської. Таким чином Росія порушила статтю Європейської конвенції з прав людини про право на життя.

Згідно з рішенням суду, компенсацію у розмірі 20 тисяч євро Росія повинна виплатити чотирьом позивачам — матері Політковської Раїсі Мазепі, сестрі журналістки Олені Кудімовій і її дітям Вірі і Іллі Політковським.

Нагадаємо, оглядачка «Нової газети» Анна Політковська була застрелена в ліфті свого будинку в Москві 7 жовтня 2006 року. Московська прокуратура порушила кримінальну справу за статтею «вбивство». У справі проходили шестеро фігурантів, їх засудили до реальних термінів. Замовника вбивства не встановили.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+