Слухати

«На відпочинок я витрачав задекларовані гроші»: губернатор Запоріжжя заперечує звинувачення у корупції / Новини на Громадському радіо

«На відпочинок я витрачав задекларовані гроші»: губернатор Запоріжжя заперечує звинувачення у корупції

18 липня 2018 - 17:28
Костянтин Бриль заперечує, що користується п’ятьма автомобілями, які фігурують у розслідуванні

Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль запевняє, що відпочиває лише за ті кошти, які задекларував, а п’ять автомобілів, які не вказані у декларації, належать членам його сім’ї.

Про це Бриль заявив у коментарі Громадському радіо.

«Я не можу відповідати за майно, яке належить моїм близьким родичам. Вони це приписують мені. Це дуже вигідно — зробити картинку під особливим кутом і з особливим яскравим супроводженням», — заявив Бриль.

За його словами, у 2014, 2015 та 2017 роках він продав власне житло, чим пояснив свій дорогий відпочинок.

«Я не відхрещуюсь від того, що я десь відпочивав. Але я витрачав там задекларовані кошти. Ось пишуть, що отримав за минулий рік десять тисяч доларів. А чому не згадують, що я ще квартиру продав за 180 тисяч», — сказав голова Запорізької області.

Раніше сайт bihus.info з посиланням на матеріали суду повідомляв, що Костянтин Бриль не вказав у декларації п’ять автомобілів. Це розслідує НАБУ.

Бриль має право їздити на чотирьох автомобілях Mercedes різних моделей і на одному Range Rover, який належать його батькові. Крім того, на Костянтина Бриля оформлена нотаріальна довіреність на управління всім майном батька — у тому числі на 0,4 гектара землі, будинком на 540 квадратних метрів в Києві і двома будинками загальною площею в 189 квадратних метрів в Переяслав-Хмельницькому.

НАБУ зацікавили витрати на відпочинок сім’ї Костянтина Бриля: поїздки його дочок і самого голови Запорізької ОДА в Туреччину, Італію, Німеччину, Францію, Грецію, Ізраїль та інші країни оцінили в 42 тисячі доларів. При цьому, згідно з повідомленням, офіційний дохід чиновника становить близько 10 тисяч.

У матеріалах слідства також згадується навчання однієї з дочок Бриль в київській «Новопечерській школі», яке коштує приблизно 10 тисяч доларів на рік. Ще в 160 тисяч гривень слідчі НАБУ оцінили членство сім’ї Бриль у Кінному клубі. Ці витрати в декларації голови Запорізької області не були вказані.

Костянтин Бриль посилається на висновок НАЗК, згідно з яким, його декларація відповідає всім вимогам.

«Є висновок НАЗК, в якому ці машини досліджені, тому що були за півтора роки запити в МРЕО, опитані люди, які їх купляли, продавали, ті установи, які завозили ці машини. Нічого не знайшли. А Бігус на своєму сайті щось знову знайшов. Знаєте, я вже не дивуюся», — зазначив Бриль.

Як повідомляла прес-служба ОДА, 8 червня Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку декларації Бриля за 2016 рік. За словами голови облдержадміністрації, перевірка була розпочата на підставі звернень громадських організацій та народного депутата України Вадима Кривохатька. Тоді НАЗК не знайшло ознак незаконного збагачення Бриля.

Зазначимо, що у кінці березня головою НАЗК став колишній голова Мелітопольської РДА Запорізької області Олександр Мангул.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+