Слухати

Путін наказав ліквідувати закрите місто Шихани, де могли створити отруту «Новачок» / Новини на Громадському радіо

Путін наказав ліквідувати закрите місто Шихани, де могли створити отруту «Новачок»

18 липня 2018 - 09:40
Місто в Саратовській області повинні «відкрити» з першого січня наступного року

Президент РФ Володимир Путін наказав ліквідувати закрите місто Шихани, де могли створити отруту «Новачок». Шихани повинні «відкрити» з 1 січня 2019 року. Відповідний указ опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ.

Саме в закритому адміністративно-територіальному (ЗАТУ) утворенні Шихани в Саратовській області, за версією британської розвідки, могли розробляти нервово-паралітичну отруту «Новачок».

Місто було закритим з 1997 року. Особливий режим передбачав, зокрема, обмеження на в’їзд і постійне проживання громадян, на польоти над його територією.

Уряду доручено провести в 6-місячний термін необхідні організаційні заходи, пов’язані зі скасуванням ЗАТУ. На ліквідацію ЗАТУ з бюджету Росії виділять 63,8 млн рублів.

Читайте також: У Росії зносять корпуси інституту, де нібито розробили «Новачок» (ВІДЕО)

Нагадаємо, нервово-паралітичну речовину «Новачок» ймовірно застосували при отруєнні колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері.

Місто Шихани — закрите адміністративно-територіальне утворення в Саратовській області Росії. Шихани складаються з, власне, міста — Шихани-1, військового містечка — Шихани-2 та арсеналу Шихани-4

Поселення було засноване у 1820 році як садиба графа Орлова-Денисова. У 1917 році в місті було близько двох будинків та п’яти мешканців. У 1923 році на території Шихан створена ілюшінська станція, яка згодом стала Центральним військовим хімічним полігоном радянської армії. У 1961 році в місті заснували Держінститут технології органічного синтезу.

У 1997 році місто стало закритою територіально-адміністративною одиницею.

Британці заявляють, що саме на цьому об’єкті впродовж останніх десятиліть проводилися випробування ефективності застосування «Новачка» для здійснення «точкових вбивств». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+