Слухати

Парламент Ізраїлю ухвалив закон про «єврейську національну державу» / Новини на Громадському радіо

Парламент Ізраїлю ухвалив закон про «єврейську національну державу»

19 липня 2018 - 13:28
Арабський депутат Айман Одех назвав закон «законом про єврейську вищість», який зробив арабів «громадянами другого сорту»

Парламент Ізраїлю ухвалив законопроект про «єврейську національну державу», який закріплює «виняткове право євреїв на національне самовизначення» на території країни, передає Reuters. 

У документі, зокрема, сказано, що «єдиний Єрусалим» є столицею Ізраїлю, а іврит — єдиною державною мовою. Раніше арабська також вважалася офіційною мовою.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав прийняття закону «визначальним моментом в історії сіонізму». Арабський депутат Айман Одех назвав закон «законом про єврейську вищість», який зробив арабів «громадянами другого сорту».

В ході розгляду законопроекту з нього виключили найбільш суперечливі положення. Серед них — створення виключно єврейських населених пунктів і використання єврейських традицій в якості джерела права для судової системи.

Перший варіант законопроекту про «єврейську національну державу» був внесений в ізраїльський парламент ще в 2011 році, але до недавнього часу не набирав достатньої кількості прихильників. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+