Слухати

Поставки хлору з Румунії як тимчасове рішення: чому «Дніпроазот» не поновлює виробництво? / Новини на Громадському радіо

Поставки хлору з Румунії як тимчасове рішення: чому "Дніпроазот" не поновлює виробництво?

19 липня 2018 - 20:05
Коли відновлять виробництво хлору і чи платитиме штраф «ДніпроАзот» - основні питання, на які мали дати відповідь сьогодні на засіданні Антимонопольного комітету України (АМКУ).

За висновком АМКУ АТ «ДніпроАзот» — дійсно єдиний виробник рідкого хлору в Україні. Довести протилежне представники підприємства не змогли, тому в комітеті дійшли висновку, що зупинка виробництва хлору АТ «ДніпроАзотом» може порушувати чинне законодавство. Про це заявила Марія Ніжнік, перша заступниця голови АМКУ.

37 367 154_10 217 160 706 674 692_4 615 309 845 543 780 352_n.jpg

А. Бєлобра/Громадське радіо
Засідання АМКУ
А. Бєлобра/Громадське радіо

Питання стягнення штрафу з підприємства за можливе порушення не підіймали. Стосовно ж підвищення цін в комітеті повторили своє рішення, опубліковане напередодні, де вказали, що ціни на рідкий хлор є вільними і держава їх не регулює.

37 424 840_10 217 160 706 314 683_504 641 928 382 382 080_n.jpg

А. Бєлобра/Громадське радіо
Сергій Сідоров, голова правління АТ «ДніпроАзот»
А. Бєлобра/Громадське радіо

Сергій Сидоров, голова правління АТ«ДніпроАзот» стверджує, що висновок антимонопольного комітету не сприяє розумінню ситуації, і допоки в «ДніпроАзот» не отримають письмовий висновок комітету, запускати підприємство не збираються:

«Технічно ми готові повністю поновити виробництво. Коли ми отримаємо текст, повністю проаналізуємо його, тоді зможемо відповісти, чи захистить він колектив підприємства «Дніпроазот» від можливих санкцій, які знову ж таки призведуть до зупинки виробництва», — говорить голова правління.

Зауважимо, що письмовий висновок комітет опублікує на своєму сайті впродовж десяти днів.

А поки ситуація залишається невизначеною, представники Асоціації водоканалів України шукають альтернативні рішення. Вони звернулись до Ради національної безпеки і оборони України і попросили посприяти терміновому запуску підприємства «ДніпроАзот». Відповіді, за словами віце-президентки Асоціації водоканалів Ольги Бабій, поки немає.

Громадському радіо Ольга Бабій розказала, що хлор для України привезли зараз з Румунії, і ще одна машина в дорозі. Партія невелика, і її розподіляють між містами по одній-дві тони на місто. Наразі вдалось підтримати Харків та Кіровоград. Там, за словами віце-президентки речовини вистачить до кінця тижня. В інших містах ситуація не змінилась.

За прогнозами Ольги Бабій, якщо виробництво не запустити, то з понеділка почнеться синхронне відключення великих міст від водопостачання.

Нагадаємо, що 15 червня «ДНІПРОАЗОТ» припинив виробництво хлору. Запаси хлору в Україні закінчуються, а подавати у крани неочищену воду заборонено.

Аліна Бєлобра, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+