Слухати

До Польщі намагалися ввезти 70 тонн сміття з Італії та Німеччини  / Новини на Громадському радіо

До Польщі намагалися ввезти 70 тонн сміття з Італії та Німеччини

21 липня 2018 - 14:36
Прикордонники польського регіону Сілезія затримали 3 фури зі сміттям, яке було доставлено до Польщі нелегально

До Польщі намагалися ввезти 70 тонн сміття з Італії та Німеччини. Про це повідомляє Польське радіо. 

Співробітники сілезійської митно-податкової служби затримали три підозрілих вантажівки зі сміттям з Італії та Німеччини. У документах йшлося про те, що одержувачами сміття були дві сілезійські фірми.

Воєводський інспектор охорони навколишнього середовища встановив, що сміття було доставлено до Польщі нелегально. В результаті, сміття відправили назад — за кордон.

За нелегальне ввезення відходів з-за кордону в Польщі загрожує позбавлення волі від трьох місяців до п’яти років.

Як відомо, у 2017 році головна інспекція з охорони навколишнього середовища видала ліцензії на імпорт майже 734 тисяч. тонн відходів з-за кордону, в 2016 році - на понад 701 тис тонн.

З початку 2018 року компаніям дозволено імпортувати понад 168,5 тисяч тонни сміття.

За оцінками головної інспекції охорони навколишнього середовища, фірми, які імпортують сміття нелегально, у 2017 році ввезли у країну сміття на 1,5 млрд. злотих. 

Нагадаємо, за правилами ЄС, до 2020 року Польща має переробляти для повторного використання 50% відходів. Наразі у країні недостатньо відсортованих відходів, щоб досягнути цієї позначки. У зв’язку з цим частину відходів Польща експортує з інших європейських країн, переважно з Німеччини та Великої Британії. Водночас на ринку з’являються фірми, які займаються ввозом сміття нелегально за нижчими цінами.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+