Слухати

Поділилися незламністю: у Львові люди з інвалідністю розповіли, як досягнути вершин (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Поділилися незламністю: у Львові люди з інвалідністю розповіли, як досягнути вершин (ФОТО)

21 липня 2018 - 18:43
У Львові влаштували акцію «День відкритих сердець», де четверо успішних людей з інвалідністю розповіли, як не опускати руки, а брати від життя максимум

Рожева вишита сукня із яскравими квітами й ніжний макіяж. Для особливого заходу «День відкритих сердець» Оксана Кононець підготувалась особливо — зробила презентацію із світлин свого життя. На них два періоди: до 20 років й після того, як з нею стався нещасний випадок. Шість років тому дівчина випала із п’ятого поверху й вже не змогла встати на ноги. Оксана не впала у депресію — стала моделлю і представляла Україну на міжнародному конкурсі краси для людей з інвалідністю.  

“Я побачила одне шоу, де була дівчина з такою ж травмою, як у мене, і це їй не завадило стати однією з найвідоміших моделей світу, пересуваючись на інвалідному візку. Я вирішила, що потрібно діяти, намагатися досягти чогось, щось пробувати”,  — каже Оксана Кононець.

img_2765.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Оксана Кононець
Громадське радіо/Ірина Саєвич

У ще одного спікера Івана Маслюка – ДЦП. Це не завадило йому декілька років тому велосипедом дістатися зі Львова до Лісабона. Тепер Іван втілює найвідважніші мрії інших людей. Його організація «On three wheels» завдяки спеціальному обладнанню допомагає людям з інвалідністю підкорювати вершини Карпат. Підняли в гори вже 15 людей. Першим був сам Іван.

«У мене була мрія подорожувати, я не хотів сидіти вдома, тож два роки тому ми з друзями перетнули всю Європу. Згодом підкорили найвищу гору України – Говерлу. Це сталося на початку минулого літа. Це були неймовірні емоції”, — ділиться спогадами Іван Маслюк.

img_2751.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Послухати спікерів прийшли понад 100 людей
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Не опускати руки, а брати від життя максимум – з таким гаслом Оксана, Іван і ще двоє спікерів розпочинають акцію «День відкритих сердець». Серед слухачів чимало людей з інвалідністю. Один з них — Ігор Зінчук, чоловік вважає, що такі зустрічі дуже потрібні, адже в Україні досі є чимало проблем зі ставленням до людей з інвалідністю.

igor_zinchuk_.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Ігор Зінчук
Громадське радіо/Ірина Саєвич

«Нам не вистачає умов для пристосування у суспільстві: аби ми могли вийти на вулицю, подорожувати, працювати не віддалено, а бути активними членами суспільства. Для цього всі люди з інвалідністю мають об’єднатися, докласти спільних зусиль, аби наше суспільство змінилося, аби змінилося передовсім ставлення до нас і зник страх здорових людей перед людьми з інвалідністю”, — каже Ігор Зінчук, співзасновник організації «Відкриті серця».

na_foni_pozadu_igor_zinchuk_.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Організатори планують повторити акцію наступного року
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Акцію влаштували не лише для того, щоб мотивувати людей з інвалідністю, але і боротися зі стереотипами, розповідає співорганізаторка Ярина Янчак.

“Ми хочемо навчити дітей спілкуванню. Зруйнувати бар’єри, адже ми часто чуємо, що є люди, які йдуть вулицею і відвертають погляд від людей з інвалідністю. Це як мінімум не нормально. Ми хочемо дітям показати приклад, що не варто думати про минуле (радянське минуле – ред.), а будувати майбутнє”, — пояснює Ярина Янчак.

У Львові «День відкритих сердець» відбувся вперше й зібрав 130 учасників. 

Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+