Слухати

«Кривбас Прайд» у Кривому Розі: чому 40 учасників охороняли близько тисячі силовиків? (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

«Кривбас Прайд» у Кривому Розі: чому 40 учасників охороняли близько тисячі силовиків? (ФОТО)

22 липня 2018 - 16:18
На територію проведення маршу не пропускали нікого – ні людей, ні транспорт. Учасників прайду привіз автобус, журналістів та журналісток - також. Представники місії ОБСЄ приїхали власним авто

Перший у Кривому Розі марш рівності «Кривбас Прайд» зібрав, за словами організатора, 40 людей і 25 – за підрахунками журналістів і журналісток. Його охороняли близько 1000 правоохоронців. Марш розпочався на вулиці Січеславській, у географічному центрі найдовшого в Україні міста.

Прайд почався о 9:00 і тривав близько 10-15 хвилин. Учасники й учасниці маршу – хлопці й дівчата віком від 18 до 35-40 років – з плакатами «Веселка в очах небес», «Райдугу в кожне серце» тощо, з кількома райдужними прапорами пройшли проїжджою частиною вулиці. Вони гуртом повторювали гасла за волонтеркою, яка озвучувала їх у гучномовець. Подолавши близько 100 метрів, хода зупинилася і почався імпровізований мітинг. По черзі гучномовець брали до рук голова криворізької ЛГБТ-спільноти Борис Золотченко, голова «Гей-альянсу» України Анна Леонова. Вони висловили захоплення сміливістю учасників і учасниць ходи та наголосили на важливості цього заходу для захисту прав ЛГБТ-спільноти. Після цього всі швидко зайшли до автобуса ЛАЗ, який повіз пасажирів у напрямку, протилежному від центру міста.

Близько 100 метрів вулиці, де відбувалася хода, були щільно оточені силовиками у повній бойовій екіпіровці. За інформацією Громадського радіо, для забезпечення порядку в Кривому Розі цього дня залучили від 800 до 1000 представників правоохоронних структур із Києва, Дніпра та Кривого Рогу. По периметру стояли кілька десятків броньованих і заґратованих автомобілів, автобуси, легкові авто поліції.

Ймовірно, такі заходи безпеки були зумовлені тим, що незадовго до того в Кривому Розі побили організатора маршу Бориса Золотченка, а також провели «марш за традиційні сімейні цінності», де лунали заклики щодо недопущення «гей-параду в Кривому Розі».

Учора супротивники й супротивниці прайду оголосили проведення так званої «молитовної варти» для недопущення маршу. Зокрема, повідомили, що молитимуться на кількох локаціях по місту. Зокрема, в адміністративному центрі міста вранці зібрався група молодиків спортивної статури, священиків і капеланів, які провели захід, названий ними «молитвою». На місце проведення прайду ніхто з радикально налаштованих людей не потрапив.

На територію проведення маршу не пропускали нікого – ні людей, ні транспорт. Тролейбуси чекали закінчення заходу, маршрутки та легковики - об’їжджали паралельною вулицею. Учасників прайду привіз автобус, журналістів та журналісток - також. Представники місії ОБСЄ приїхали власним авто. Вони їхали за автобусом з представниками ЗМІ.

Навіть уже їдучи містом, журналісти не знали, куди їх везуть і де пройде марш. За словами присутньої в автобусі волонтерки, яка брала участь у підготовці й проведенні прайдів у Києві та Одесі, це вперше, коли навіть організатори до останнього не знали місце проведення маршу.

За словами Бориса Золотченка, близько 30 потенційних учасників та учасниць маршу напередодні отримали повідомлення з погрозами і вирішили не йти на прайд.

Ольга Гончар, Кривий Ріг, Громадське радіо 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+