Слухати

Російська правозахисниця, яка передала відео про катування в колонії, втекла з країни / Новини на Громадському радіо

Російська правозахисниця, яка передала відео про катування в колонії, втекла з країни

23 липня 2018 - 12:51
Ірині Бірюковій погрожували фігуранти справи про катування у колонії в Ярославлі

Адвокат фонду «Общественный вердикт» Ірина Бірюкова, яка передала «Нової газеті» відеозапис про катування ув’язненого Євгенія Макарова в ярославській виправній колонії №1, виїхала з Росії через погрози. 

Правозахисниця звернулась в офіційні органи РФ щодо державного захисту себе та своїх близьких.  У своїй заяві на ім’я голови Слідчого Комітету Олександра Бистрикіна Бірюкова повідомила, що «їй стало відомо, що деякі з фігурантів відео погрожували  адвокату помститись».

Нагадаємо, що 20 липня російське видання «Нова газета» опублікувало передану Іриною Бірюковою відеозапис тортур ув’язненого Євгена Макарова в ярославській колонії № 1, які зняли на відеореєстратор в червні 2017 року.

За фактом публікації відео Слідчий комітет порушив кримінальну справу за статтею «перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства». 17 співробітників колонії, які фігурували на відеозаписі, були відсторонені від роботи. 23 липня Слідчий Комітет оголосив про затримання шести з них.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+