Слухати

На Львівщину прибула нова група американських військових (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Львівщину прибула нова група американських військових (ФОТО)

08 серпня 2018 - 20:01
Після дев’яти місяців навчань на Яворівському полігоні на Львівщині військові 27-ої піхотної бригади повертаються у США. Їх замінить 278 броне-кавалерійський полк із штату Теннессі

9 ранку на плацу центрального війського містечка Яворівського полігону вишиковуються бійці української 54-тої бригади, 27-ої піхотної бойової бригадної групи Нацгвардії штату Нью-Йорк, польські, литовські військові і новоприбулі бійці 278-го бороне-кавалерійського полку Нацгвардії штату Теннессі.

27_ma_brygada.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
27-а піхотна бойова бригада
Громадське радіо/Ірина Саєвич
Для частини з бійців це останні дні перебування на Яворівському полігоні — незабаром 27-ома бригада повернеться у штат Нью-Йорк (місто Сірак’юс). Сюди вони приїхали осінню минулого року щоб провести підготовку українських бійців в рамках «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи». Тепер цю місію виконуватиме новий підрозділ.

278_brygada.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
278-а бригада із США
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Церемонія передачі повноважень підрозділами має давню традицію. Спершу бійці виголошують молитву, звучать гімни України та Америки. Згодом основна частина —  бійці, які повертаються додому урочисто згортають прапор. Військові, які продовжать службу, навпаки, його розгортають. На стязі кожного із підрозділів своя символіка.

img_3311.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Церемонія передачі повноважень між підрозділами американської армії має давню традицію
Громадське радіо/Ірина Саєвич

«Вважається, що традиція несення бойового знамена, герба або вимпела під час служби походить з часів Стародавнього Єгипту і була започаткована близько 5-ти тисяч років тому. У військових формуваннях бойовий прапор на практиці використовувався для позначення пункту збору військ та місця знаходження командира. Пізніше Римська імперія додала цю традицію до бойових стандартів своєї армії. У Середньовіччі вона отримала офіційне значення — герб почали наносити на щит командира. У часи Громадянської війни у США солдатів тренували слідувати розрахунку прапороносця під час боїв і збиратися довкола бойового знамені. Захоплення прапора вважалося перемогою для одних і поразкою для інших. В офіційних записах ЗС США немає згадок про втрату прапора жодним із підрозділів збройних сил Америки під час Другої світової, Корейської чи В’єтнамської воєн», — виголосили американські бійці із трибуни.

Бригада воювала ще в часи Першої світової

27-ома піхотна бригада прибула на Львівщину у листопаді 2017 року, на американський День подяки. Їхня ротація в Україні тривала дев’ять місяців. За цей час встигли підготувати декілька українських підрозділів. Адже тут, на Яворівському полігоні, 250 військових 27-ої бригади були в якості інструкторів. Серед членів команди є навіть двоє бійців українського походження. Як і решта, вони приїхали сюди за власним бажанням. Та командири все ж кажуть, для таких місій відбирають найкращих військових.

img_3322.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Американські військові приїжджають в України за власним бажанням
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Бригада виникла у 1908 році, до 1916 носила назву 6-тої дивізії армії США. Її бійці брали участь у Першій і Другій світових війнах, воювали в Іраку й Афганістані.

«Наразі роль американської армії — у наставництві і менторстві збройних сил України. Це був один з найважливіших і найпрекрасніших досвідів у моїй військовій кар’єрі, адже я вже йду у відставку і ця місія стала для мене ключовою. В українських військових ми побачили наполегливість і бажання вчитися. Вони вже мають хороший рівень підготовки, ми лише показали інший підхід до цього. Мені зараз особливо важко, бо ми залишаємо тут свою нову військову родину. Але це і приємний момент, бо нарешті побачимо свою сім’ю, я зможу порибалити, адже тут було стільки роботи, що на улюблену справу не вистачало часу», — каже Деніс Діллі, командир 27-ої піхотної бойової бригадної групи Нацгвардії штату Нью-Йорк.

denis_dilli.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Деніс Діллі після навчання завершує службу в армії США
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Військова традиція, яку не можливо зрадити

278-й броне-кавалерійський полк розпочав своє існування ще в 1887 році, втім тоді мав іншу назву — був третім піхотним полком. Його залучали в Іспансько-американській війні, у Мексиканській каральній експедиції, у двох світових війнах.

«Те, що ми привезли в Україну, — це суміш. У нас є інженери, логісти, танкова группа, артилерія. Спробуємо всіма цими навичками поділитися з українськими військовими», — каже Дерік Боннер, штаб-сержант 278 бороне-кавалерійського полку Нацгвардії штату Теннессі.

«Наш підрозділ двічі виїжджав на бойові місії в Ірак. Перед тим, як приїхати в Україну, ми проходили місячні навчання в Каліфорнії. Також тут є хлопці, які були в Афганістані», — додає Джиммі Коул — командир 278 бороне-кавалерійського полку Нацгвардії штату Теннессі.

img_3284.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Американські військові тренуватимуть українських бійців 9 місяців
Громадське радіо/Ірина Саєвич

Військовослужбовців бригади легко відрізнити від інших — більшість носить чорні капелюхи кавалериста, схожі на ковбойські, і шпори на взутті. Це кажуть не просто речі, а військова традиція. Таку атрибутику підрозділ мав до 2016 року, тоді відбулися зміни в американських збройних силах. Та бійці вирішили все ж залишити цінні для себе речі, адже їх десятками років носили попередники.  

img_3287.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
У військових із Теннессі легко впізнавана форма
Громадське радіо/Ірина Саєвич

«Шпори наприклад треба заслужити. Якщо військовий американських збройних сил носить шпори – це означає, що він здобув певний рівень досягнень у службі. Золотий колір шпор вказує на те, що військовий має бойовий досвід. Я наприклад був в Іраку декілька разів», — додає  Джиммі Коул.

Нагадаємо, «Об’єднана багатонаціональна тренувальна група — Україна» — це один з елементів допомоги Збройним Силам України від США та інших країн-партнерів. Діяльність групи полягає в підготовці підрозділів ЗС України відповідно до стандартів та принципів НАТО.  До її складу входять військові  інструктори зі США, Канади, Польщі, Литовської Республіки, Великобританії й Данії. Країни-НАТО розпочали таку підготовку українських бійців у 2015 році.

img_3273.jpg

Громадське радіо/Ірина Саєвич
Країни-НАТО готують українських бійців з 2015 року
Громадське радіо/Ірина Саєвич

«Проведено чотири ротації, надано дорадчу підтримку від начання у складі взводу, до навчання у складі батальйону, розпочато підготовку штабів бригад», — зазначив Крістофер Ланів, бригадний генерал.

З української сторони вишкіл пройшли 12 батальйонів Збройних сил, загалом це близько семи тисяч бійців. Зараз спільно з іноземцями навчання проходить 54-та бригада.

Ірина Саєвич, Львів, Громадське радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+