Слухати

Савченко заявила, що підтримує обмін Рубана в «ДНР» / Новини на Громадському радіо

Савченко заявила, що підтримує обмін Рубана в «ДНР»

09 серпня 2018 - 19:13
Разом з цим Савченко зазначила, що сама не збирається співпрацювати зі слідством і не буде корисна в такому обміні

Народна депутатка Надія Савченко, яку підозрюють в підготовці терактів, сказала, що «позитивно підтримує» заяву іншого підозрюваного у цій справі Володимира Рубана щодо співпраці зі слідством і обміну його в «ДНР». 

Про це сказала Надія Савченко в Апеляційному суді Києва, відповідаючи на запитання кореспондентки Громадського радіо.

Разом з цим Савченко зазначила, що сама не збирається співпрацювати зі слідством і не буде корисна в такому обміні.

«На жаль, я не можу бути корисна у цьому процесі. Рубан може бути корисний. Якби українська влада розуміла, що цим треба вчасно скористатись і не відмовилась від співпраці з Рубаном, то зараз за нього вони, наприклад, могли б забрати п’ятеро людей», — сказала Савченко.

Вона додала, що йдеться про обмін утримуваних в «ДНР» двох спецназівців із 3-го полку ССО, двох спецназівців із 8го полку й одного танкіста.

«От вони б зараз могли за нього забрати 5 людей, — переконує Савченко. — Якщо вони будуть тягнуті всі ці суди, будуть тягнути час, то вони заберуть тільки двох».

38 670 062_449 339 402 223 796_1 442 670 594 079 326 208_n.jpg

Наталя Роп / Громадське радіо
Надія Савченко
Наталя Роп / Громадське радіо

На запитання про те, чи не вважає Савченко «зрадою» заяву Рубана про співпрацю, вона відповіла:

«Рубан же ж пропонує себе не в Росію віддати, а в Україну. Це стратегія перемовників. Якщо ви коли-небуть цікавились роботою перемовників, то вони себе часто пропонують в заручники. Просто іде на співпрацю з терористами і залишає себе в заручниках. Це те саме. Рубан зараз пропонує цю ситуацію. Цю модель перемовин. Це окупована, чи ні, але Україна. Тобто він може бути там тимчасово як заручник, поки Україна не прийде до миру і вся Україна не стане єдиною», — сказала Савченко.

Нагадаємо, 2 серпня екс-керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан погодився ініціювати угоду зі слідством, щоб його обміняли у самопроголошену «ДНР», а в межах обміну на підконтрольну територію повернули спецпризначенців Сергія Глондаря та Олександра Корінькова. Про таку позицію підозрюваного повідомив адвокат Валентин Рибін. Разом з тим адвокат повідомив, що на цю пропозицію Генпрокуратура не пристала, і через два дні після його заяви оголосила про завершення слідства відносно Рубана.

Наталя Роп, Київ, Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+