Слухати

В Білорусі двох журналістів затримали на 72 години, чотирьох - відпустили після допитів / Новини на Громадському радіо

В Білорусі двох журналістів затримали на 72 години, чотирьох - відпустили після допитів

09 серпня 2018 - 07:57
Затриманих журналістів підозрюють у несанкціонованому доступі до новин державного агентства "БелТА"

У Білорусі після вчорашніх допитів, 8 серпня, відпустили журналістів видання Realt.by — Ігоря Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську, а також головного редактора цього видання Владислава Кулецького, передає Радіо Свобода. Двох інших журналістів Олексія Жукова і Павлюка Биковського затримали на 3 доби. Про це повідомили у Слідчому комітеті Білорусі. 

Раніше, 7 серпня, співробітники Слідчого комітету Білорусі прийшли з обшуками в офіси інтернет-порталу Tut.by та інформаційного агентства БелаПАН, а також в квартири журналістів цих ЗМІ.

Після допитів відпустили п’ятьох журналістів, ще п’ятеро журналістів, за даними Радіо Свобода, досі залишаються затриманими. Одна з них — журналістка БелаПАН Тетяна Коровенкова, четверо інших — співробітники Tut.by, Марина Золотова, Анна Колтигіна, Анна Єрмаченок і Галина Власик, передає видання. При цьому, на сайті Слідчого комітету повідомляється тільки про трьох затриманих 7 серпня - Марину Золотову, Анну Калтигіну і Тетяну Коровенкову. 

Затриманих журналістів підозрюють у несанкціонованому доступі до новин державного агентства «БелТА». 

Як пояснюють у Слідчому комітеті Білорусі, факти несанкціонованого доступу до інформації «БелТА» були зафіксовані з боку співробітників видавничого дому «Білоруська наука», ЗАТ «БелаПАН» і ТОВ «ТутБай Медіа». Також в СК Білорусі повідомили про проведення слідчих дій за участю посадових осіб редакційно-видавничого установи «Культура і мистецтво», ТОВ «РіелтБай», ТОВ «АйТіВі».

Обшуки в білоруських редакціях і затримання журналістів вже засудили Рада Європи, міжнародна організація «Репортери без кордонів», «Білоруська асоціація журналістів», Правозахисний центр «Весна» і Білоруський ПЕН-Центр, а також верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+