Слухати

«Це все фальсифікація». Як суд закрив справу проти Кернеса / Новини на Громадському радіо

«Це все фальсифікація». Як суд закрив справу проти Кернеса

10 серпня 2018 - 20:22
Після трьох років розгляду суд у Полтаві закрив справу за обвинуваченням мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців у викраденні, побитті та погрозі вбивством двом активістам Євромайдану

9:40. Біля будівлі Київського районного суду Полтави понад 30 правоохоронців. З десяток активістів тримають плакати-карикатури на мера Харкова Геннадія Кернеса.

photo5 433 693 238 365 104 364_1.jpg

Діана Лагута
Під судом влаштували акції проти Кернеса
Діана Лагута

Геннадій Кернес приїжджає в суд разом з  охоронцями Євгеном Сміцьким та Віталієм Блинником — вони теж обвинувачені у справі про викрадення, побиття та погрозу вбивством двом активістам Євромайдану у 2014 році.

38 829 207_2 171 214 269 832 571_1 090 724 579 954 917 376_n.jpg

Діана Лагута
У справі три фігуранти
Діана Лагута

Потерпілий Сергій Ряполов приходить без захисників. Він налаштований скептично.

«Я очікую, що сьогодні буде якесь явне заангажоване рішення чи то політично, чи то фінансово.  Домовленість — на обличчя за всіма процесуальними нормами», — розповідає перед засіданням Ряполов.

Другий потерпілий Олександр Кутянін та прокурори на засідання не приїжджають. При чому обвинувачення — уже ввосьме. О 10:30 після місячної перерви із нарадчої кімнати виходить суддя Андрій Антонов. Він починає оголошувати ухвалу з повним оглядом справи.

Понад годину суддя зачитує документи і зрештою вирішує:

«Кримінальне провадження за обвинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича, Блинника Віталія Дмитровича, Сміцького Євгена Миколайовича закрити, у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі».

«Відмовою обвинувачення» суддя називає неявку прокурорів на засідання. Антонов закриває справу проти Кернеса, яку розглядав три роки.

Потерпілий Сергій Ряполов каже, що засідання пропускав, бо суд пізно про них повідомляв.

«Суддя призначав (засідання) на щодня. Але три дні потрібно, щоб дійшло повідомлення. Не було можливості приїхати, встигнути», — зазначає Ряполов.

Речниця Київського райсуду Полтави Лілія Калініченко протягом дня не відповіла на прохання Громадського радіо прокоментувати заяву Ряполова.  

38 933 045_392 633 081 264 003_5 249 017 864 748 269 568_n.jpg

Діана Лагута
Кернес на засідання приїхав з адвокатами
Діана Лагута

Сам Геннадій Кернес каже, що від рішення очікував більшого:

«Це все фальсифікація. Я це говорив, що це фальсифікація, і можу довести. Якщо чесно, я очікував виправдувальний вирок».

Тим часом о 15:00 заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевска збирає брифінг у Києві. Ухвалу полтавського суду називає незаконною.

За її словами, суддя проігнорував клопотання прокурорів про перевірку доказів та штучно пришвидшив справу. За словами Стрижевської прокурори не з’являлися на попередні засідання, бо хворіли.

«Нам незрозуміло, з якої причини суд видалився до нарадчої кімнати, оскільки підстав для цього не було. Моніторинг судових засідань у даному суді минулого тижня не давав підстав узагалі говорити про те, що сьогодні відбудеться судове засідання, а ми навіть не отримували з суду відповідних повідомлень про судові засідання», — стверджує Стрижевська.

У медіа інформація про те, що засідання призначене на сьогодні, з’явилася напередодні. Про дату та час журналістам повідомляла секретарка судді. За словами Стрижевської, ГПУ оскаржить закриття справи, а прокуратура Полтавської області розпочала провадження і перевірить законність сьогоднішньої ухвали. Апеляцію планує подавати і потерпілий Сергій Ряполов.

Генпрокурор Юрій Луценко написав, що суддя «буде відповідати за завідомо неправосудне рішення».

Діана Лагута, Полтава-Київ, Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+