Слухати

Суд закрив провадження у справі Кернеса та його охоронців / Новини на Громадському радіо

Суд закрив провадження у справі Кернеса та його охоронців

10 серпня 2018 - 11:40
Суддя пояснив таке рішення тим, що прокурори не з’являлися на засідання

Київський районий суд Полтави закрив кримінальне провадження у справі мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блинника та Євгена Сміцького, яких обвинувачували у тротуарах активістів Євромайдану у 2014 році.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

«Суд ухвалив кримінальне провадження … закрити. Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів», — зчитав рішення суддя Андрій Антонов.

Суддя пояснив, що рішення було ухвалене після того, як прокурори сім разів поспіль не з’явилися до суду.

«Неявка без поважних причин прокурорів прирівнюється до відмови від обвинувачення та є підставою для закриття справи», — зазначив суддя.

Під час розгляду справи пройшло 75 судових засідань.

Сьогоднішнє засідання було заплановане на 10:00. О 9:40 біля суду зібралося кілька десятків правоохоронців, кожного, хто проходив до установи, вони перевіряли. 

На засідання прибули обвинувачені Геннадій Кернес, Віталій Блинник, Євген Сміцький з адвокатами, а також один з потерпілих —  Сергій Ряполов без захисників. Потерпілий Сергій Ряполов заяв, що очікує від суду заангажованого рішення. Прокурорів на засіданні не було. 

О 10:30 із нарадчої кімнати вийшов суддя Андрій Антонов після місячної перерви у суді. та зачитав рішення.

Нагадаємо, Кернеса та двох охоронців звинувачували в тортурах активістів харківського Євромайдану взимку 2014-го року. Самі ж обвинувачені не вважають себе винними, а справу вважають сфальсифікованою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+