Слухати

З бібліотеки Вернадського зник стародрук «Апостол» Івана Федорова 1574 року

16 травня 2016 - 13:40
Як повідомляє прес-служба бібліотеки, за даним фактом відкрито кримінальне провадження
З бібліотеки Вернадського зник стародрук «Апостол» Івана Федорова 1574 року / Новини на Громадському радіо

Стародрук «Апостол» Івана Федорова, надрукований в 1574 році, зник 10 травня з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Про це в коментарі УНН повідомили в прес-службі бібліотеки.

«Так, інформація достовірна. Але, на жаль, ніяких коментарів не даємо», — відзначили в прес-службі.

«Це сталося 10 травня», — відзначили в прес-службі.

Поліція повідомляє, що проводиться експертиза щодо оцінки вартості викраденого видання. 10 травня до чергової частини Шевченківського управління поліції надійшло повідомлення про те, що з бібліотеки на вулиці Володимирській з відділу стародруків викрали книгу 1574 року видання. Крадіжку виявила заступник з наукової роботи. Вона одразу ж звернулася до правоохоронців.

Слідчим відділом управління поліції відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

0497521.jpg

"Апостол" //
«Апостол»
 

Львівський «Апостол» 1574 р., або «Діяння та послання апостольські» традиційно вважається найдавнішою точно датованою книжкою, надрукованою в українських землях. Видав «Апостол» визначний російський та український першодрукар Іван Федоров (Федорович) (бл.1525-1583) у власній, організованій бл. 1572 р., друкарні у Львові. Друкувався «Апостол» на кошти самого І. Федорова та на зібрані ним серед львівських міщан. Робота над виданням тривала впродовж цілого року — з 25 лютого 1573 р. до 15 лютого 1574 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+