П’ята графа

Серія із 10 радіо-програм за участі лідерів національних меншин, представлених в Україні

У кожній програмі присутній один або більше спікерів із числа представників національних меншин, які спілкуються із ведучою\ведучим на актуальні теми недискримінації, мирного діалогу, запобігання конфліктів, культурної та етнічної різноманітності у суспільстві.

Програма виходить у парнерстві з Громадською організацією «Прес-клуб реформ» з міста Кропивницького за підтримки Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва на кошти German Marshall Fund та Charles Stewart Mott Foundation.

«Україна є державою із розмаїтим культурним, етнічним, релігійним та мовним підґрунтям. Наше суспільство – багатонаціональне, і існує чимало сильних субрегіональних ідентичностей зі своє історією та культурним походженням. Громадськість не може це ігнорувати, бо результатом є негативний вплив на процеси інтеграції населення, посилення етнічних, культурних та регіональних забобонів, а також знищення довіри поміж різними групами суспільства», — говорить представниця «Прес-клуб реформ» Вікторія Талашкевич.

Також у кожній програмі відбувається вікторина з призами – гра зі слухачами у прямому ефірі у форматі «Питання – три варіанти відповіді»

Випуски програми

Сергій Осадчий // Громадське радіо
18 листопада 2017 - 15:20
Спецпроект Громадського радіо «П’ята графа», присвячений темі національного етнічного різноманіття в Україні. У цьому випуску говоримо про етнічних болгар України.
Володимир Пінковський // Громадське радіо
11 листопада 2017 - 15:17
Спецпроект Громадського радіо «П’ята графа», присвячений темі національного етнічного різноманіття в Україні. У цьому випуску спілкувалися про життя етнічних німців в Україні.
Олександр Полячук // Громадське радіо
05 листопада 2017 - 14:15
Сьогодні в програмі «П’ята графа» говоримо про польську національну меншину в Україні
 Людмила Видриган // Громадське радио
29 жовтня 2017 - 18:03
В розмові про етнічні меншини України сьогодні в фокусі нашої уваги – корейська меншина
Олена Арутюнян та Тигран Хачатрян  // Фото: Громадське радіо
21 жовтня 2017 - 23:12
Другий випуск програми «П’ята графа» присвячений спільноті вірмен в Україні. Говоримо про особливості культури, мовне питання та проблеми вірменської діаспори
Зола Кондур // Громадське радіо
14 жовтня 2017 - 20:04
Перший ефір спецпроекту Громадського радіо «П’ята графа», присвяченого темі національного етнічного різноманіття в Україні. І перша тема — це роми в Україні.