Слухати

Архітектура — це люди, а не будинки: «Ізоляція» в Маріуполі

17 серпня 2015 - 14:19
Facebook Twitter Google+
В свіжій «Антені» говоримо про дослідження міського простору прифронтового Маріуполя
Архітектура — це люди, а не будинки: «Ізоляція» в Маріуполі / Програми на Громадському радіо

Гості студії — Крістc Ернстсон, куратор проекту дослідження міського простору Маріуполя крізь призму архітектури, та Катерина Яковленко, яка координує «Донбаські студії».

«Архітектура — це не лише будівлі, але і люди, простір, політика, економіка, які знаходяться у своєрідному балансі», — зазначає Крістс Ернстсон та нагадує, що Маріупіль, як і Донецьк, є постіндустріальним містом, де є розвинена інфраструктура та індустріє, але забруднене навколишнім середовищем. Саме тому його обрали для впровадження ініціативи «Ізоляції».  

2d23fb24 557b74 068eaae60e81aba4ca-1024x682.jpg

Одна зі студій проекту «Ізоляція»
Одна зі студій проекту «Ізоляція»
 

Проект «Architecture Ukraine» — це 9 проектів 15 учасників. В його результаті в міському просторі Маріуполя з’являться світлові інсталяції. Також архітектори-учасники допоможуть розпочати проект конкурсного відбору проекту створення нової адміністративної будівлі.

Проект не обмежується архітектурою, адже в його рамках відбувається дослідження суспільства, урбанізація пляжів, що відрізані від мешканців Маріуполя, створюються «ментальні карти» міста, які дозволяють відслідковувати почуття міста та, власне, городян, проектуються нові адміністративні установи.

yakovlenko.jpg

Катерина Яковленко
Катерина Яковленко

Куратори проекту розповідають, що, коли митці-резиденти приїхали до зони бойових дій, то зрозуміли, що потрібні людям. Нестача моральної підтримки та надії на майбутнє змушує більшість містян жити сьогоденням. Проект «Ізоляція» має на меті показати жителям Маріуполя майбутнє, поєднавши досвід іноземних архітекторів з традиційною українською культурою. Катерина Яковленко зауважує, що Маріупіль не здається і готовий змінюватися заради майбутнього.

Війна — одна з основних причин створення проекту. Кураторів цікавило, як архітектура може допомогти людям пережити страшні події та протидіяти агресії, в якій вони живуть; відроджувати своє місто та його околиці.

metasity1_0_0_0.jpg

Дитяча картографія: зображення ракет, танків, школи, дому…
Дитяча картографія: зображення ракет, танків, школи, дому…

Цю програму створено за підтримки доброчинців «Громадського радіо» на платформі «Спільнокошт».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.