Слухати

«Тичина, Жадан і Собаки» — нова вистава Вірляни Ткач

30 березня 2016 - 13:48
Facebook Twitter Google+
«Тичина, Жадан і Собаки» — вистава, створена за мотивами збірки «Замість сонетів і октав» Павла Тичини
«Тичина, Жадан і Собаки» — нова вистава Вірляни Ткач / Програми на Громадському радіо

«Тичина, Жадан і Собаки» — вистава, що має в собі поетичну та музичну складову. Режисерка Вірляна Ткач говорить про використаний поетичний матеріал: «Ми взяли за основу вірші Павла Тичини зі збірки «Замість сонетів в октав». Її мені в Нью-Йорку читав дідо, коли я була маленька. Коли ми приїхали сюди свого часу з виставою про Курбаса, де було використано ці вірші, ніхто не впізнав цих віршів, хоча їх уже почали друкувати. Ніхто тоді не цікавився Тичиною».

 

 

«Нещодавно ми робили 25-річчя Yara Arts Group, і я захотіла до матеріалу «Замість сонетів в октав» повернутися, бо ця збірка дуже сучасно звучить. Це співзвучно з тим, що я чую від молодих донеччан про війну», — говорить Вірляна Ткач. Як відбувається привласнення Тичини? «Для підготовки візуальної частини вистави ми ходили до музею Тичини та майже всі візуальні речі знайшли в музеї та в рукописах поета, котрі були в рукописних фондах бібліотеки Вернадського. Це дуже цікаво, бачити, як щоденникові записи прозою перетворюються на поезії, які він робить правки та нотатки на полях», — описує режисерка процес збору матеріалів для вистави.

zhadan_tychyna.jpg

Сергій Жадан і гурт «Собаки в космосі» у новій виставі Вірляни Ткач «Тичина, Жадан і Собаки» // Фото з Facebook Yara Arts Group, автор фото Alexey Furman
Сергій Жадан і гурт «Собаки в космосі» у новій виставі Вірляни Ткач «Тичина, Жадан і Собаки»
Авторські права: 
Фото з Facebook Yara Arts Group, автор фото Alexey Furman

У виставі також дуже важливою є музична складова. «Для першої частини вистави музику створив Юліан Китастий, який грає на бандурі. До речі, на бандурі грав і сам Тичина. Я хотіла щось атмосферне, делікатне та глибоке, щоби підтримати текст», — говорить Вірляна Ткач і додає, що для другої частини музичного супроводу наразі є ідея щодо створення кількох пісень на вірші Тичини, їх підготували би разом Сергій Жадан і гурт «Собаки в космосі».

tychyna_0_0_0_0.jpg

Тичина, Жадан і Собаки. Нова вистава Вірляни Ткач // Фото з Facebook Yara Arts Group, автор фото AlexeyFurman
Тичина, Жадан і Собаки. Нова вистава Вірляни Ткач
Авторські права: 
Фото з Facebook Yara Arts Group, автор фото AlexeyFurman

Тепер Жадан і «Собаки в космосі» для вистави виконують декілька власних пісень. «Я сказала, що хочу, щоб їх музика переривала виставу в трьох місцях», — пояснює задум Вірляна Ткач, — «Моя ідея була в тому, що перша пісня має послати героїв у космос, піднести їх, викинути в інший простір, звідки вони можуть повернутися в свій простір, і вони це роблять».

Програму «Антена» профінансовано у рамках проекту Гете Інституту «Культурно-освітня академія».

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.