Слухати

Яким буде Суспільне мовлення? Візії та мрії

14 листопада 2015 - 23:03
Facebook Twitter Google+
Євген Глібовицький — новообраний член наглядової ради Суспільного мовлення
Яким буде Суспільне мовлення? Візії та мрії / Програми на Громадському радіо

Євген Глібовицький (аналітичний центр pro.mova) відзначає, що наразі не ясно, яким буде Суспільне мовлення, але додає, що важливо, аби воно «не стало токсичним». Ця метафора позначає політичну залежність і оману, в яку вводять глядачів. «Нам потрібно повернутися в режим, коли люди дивиться телевізор і може на підставі побаченого робити висновки та приймати рішення», — вважає Євген Глібовицький. Він додає, що майбутньому Суспільному мовленню належить пройти черех декілька болісних процесів. Перший — це потреба скоротити штат. Другий — те, що «автопілот» державних радіо та телебачення не дає належної якості продукції.

«Новий український громадянин повинен мати нові компетенції. В першу чергу, це спроможність самостійно осмислювати інформацію з різних джерел. Ми говоримо про підвищення якості суджень громадянина, який має розрізняти відтінки сірого. Це вступ у доросле життя», — такі завдання бачить Євген Глібовицький у контексті становлення нової якості продукції Суспільного мовлення.

«Неалежність може бути і при фінансування з держбюджету», — вважає Євген Глібовицький. Він додає, що важливою частиною роботи Суспільного мовлення є надання голосу меншинам. На його думку, це може призвести до нелінійних наслідків — наприклад, до вибуху креативних індустрій.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.