Слухати

Чайник цікавиться: як писати кіно?

15 березня 2016 - 12:12 191
Facebook Twitter Google+
З письменницею та драматургинею Ірен Роздобудько говоримо про те, як писати кіно, на основі її нової книги «Кіно на папері»

«В нас немає професійних монстрів сценарної майстерності, драматургії як науки. Моя методичка – керівництво до сміливості, написання сценарію — гармонія, яку можна перевірити алгеброю», — говорить Ірен Роздобудько.

chaynyk._rozdobudko_0.jpg

Ірен Роздобудько та Лариса Денисенко «Громадське радіо»
Ірен Роздобудько та Лариса Денисенко
Авторські права: 
«Громадське радіо»

Також говоримо з письменницею про різні методи викладення сценарної майстерності: «Я — величезна прихильниця голлівудського метода викладання, в мене також система голлівудська, відмінність — стиль та приклади. Українські підручники на цю тематику відсутні, остання цікава книжка українською мовою датована приблизно 1967 роком, а ще є методички, котрі починалися Леніним».

На чому ґрунтується майстерність сценариста? Яким має  бути кіно-діалог? «Діалог має рухати сюжет, лаконічний, динамічний, щоб його навіть було легко проговорити акторам», — зауважує Ірен Роздобудько. Як можна порівняти «Титанік» та «Діамантову руку»: як і навіщо рахувати незворотні крапки та поворотні пункти? Що потрібно знати про своїх героїв? Що найголовніше — сюжет чи характер? «Часом буває так, що ти розвиваєш характер до тих меж, що він виходить з сюжету, і ти вимушена змінювати сюжет, але і характер іноді підбирається під сюжет. Якщо немає кістяка, ось цієї червоної нитки, ви розгубитеся і не будете знати, що головне. Є ідея, є сюжетні лінії», — говорить письменниця та сценаристка.

Програма «Чайник» виходить за підтримки доброчинців з платформи «Спільнокошт».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.