Слухати

Чайник реєстровий: що розповідають реєстри

15 лютого 2016 - 12:45
Facebook Twitter Google+
Нарешті можна отримати офіційну відповідь, хто володіє власністю, розповідає експерт Дмитро Чаплинський
Чайник реєстровий: що розповідають реєстри / Програми на Громадському радіо

chaplynskyy_0.jpg

Дмитро Чаплинський, головний розробник проекту «Канцелярська сотня» / Громадське радіо
Дмитро Чаплинський
Авторські права: 
«Громадське радіо»

Як працює пошук, як шукати інформацію в реєстрах, скільки це коштує, як платити за доступ до реєстру, переваги кадастрового реєстру, скільки буде відкрито реєстрів в 2016 році та як будуть вдосконалюватися відкриті реєстри — в розмові з реєстровим гуру Дмитром Чаплинським спеціально для «Чайника».

«Реєстр — це електронна база даних, котру веде державний орган. Взагалі реєстрів дуже багато, відкритих реєстрів майже 150, правда, не всі вони є цікавими громадянам», — зазначає Дмитро Чаплинський головний розробник проекту «Канцелярська сотня».

Раніше, щоб дістатися до реєстру треба було йти до нотаріуса або до ЦНАПу, а зараз достатньо володіти комп’ютерними навичками, щоб без черг мати доступ до реєстру, і це зазвичай дешевше: розповідає про нововведення в сфері реєстрів Дмитро Чаплинський.   

Говоримо також про те, як людина може здійснити автентифікацію: «Для того, щоб отримати доступ до реєстру потрібна автентифікація, наприклад, отримати в податковій цифровий підпис, або в акредитованому центрі сертифікації ключів, ще можна отримати доступ за допомогою нової для України технології Bank ID, цю технологію застосовують, зокрема, Приват та Ощадбанк, OTP».

Програма «Чайник» виходить за підтримки доброчинців з платформи «Спільнокошт».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.