Слухати

«Держава не тільки орієнтована на закритість, вона ще й дурить», — Л. Ганжа / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Держава не тільки орієнтована на закритість, вона ще й дурить», — Л. Ганжа

21 грудня 2015 - 13:45
Facebook Twitter Google+

Гості

Експертка проекту «Доступ до правди», відома медійниця Леся Ганжа розповідає «Чайнику», як користуватися таким інструментарієм як запит

Леся Ганжа зазначає, що «філософія державної машини орієнтована на закритість, але саме зараз відбувають тектонічні зміни, переорієнтація з закритості на відкритість, запит є інструментом громадянського контролю за владою».

Інформаційний запит дозволить дізнатися, зокрема, які кошти витрачені на ремонт вашого під`їзду, які небойові втрати понесла Україна, хто є власником будинка, що має історико-культурну цінність, які є вільні земельні ділянки і де, скільки грошей отримують депутати.

Разом з журналісткою «Громадського радіо» Іриною Седовою експертка ділиться інформацією судового розгляду справи щодо одного запиту, на котрий не було надано належної відповіді, а саме: куди пішли кошти, виділені Київському метрополітену на побудову моста на Троєщину.

Ще слухачі дізнаються, що таке трискладовий тест, і як зрозуміти, коли більше важить національна безпека, а коли: суспільна потреба знати інформацію.

Як правильно складати інформаційні запити, в цьому допоможе спеціальний сайт проекту «Доступ до правди».

Куди та як можна оскаржувати  неякісні відповіді розпорядників інформації, і ще багато цікавого і корисного.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.