Слухати

ЦВК завершила рахувати голоси. За Порошенка 54,7%

29 травня 2014 - 21:51
Facebook Twitter Google+
Дострокові вибори президента відбулися 25 травня. Явка на виборах становила 59,57%. Станом на 29 травня ЦВК обробила 100% електронних протоколів
ЦВК завершила рахувати голоси. За Порошенка 54,7%  / Програми на Громадському радіо

EEE04EE9-4483-48A4-8462-B5E5CE100649_w640_r1_sДострокові вибори президента відбулися 25 травня. Явка на виборах становила 59,57%. Станом на 29 травня ЦВК обробила 100% електронних протоколів. Петро Порошенко переміг у першому турі, за нього проголосували 54,7%. Тобто майже 10 мільйонів  українців.

«Перш за все я хотів би від щирого серця подякувати, подякувати українському народу,я кий взяв рекордну учать у голосуванні. Кількість людей, які сьогодні відвідували виборчі дільниці зашкалювала. Україна ніколи не мала такої явки, причому як всередені України, так і поза її межами».

Так українцям у своєму штабі виражав подяку переможець позачергових президентських виборів України Петро Порошенко.

«Ні дощ, ні гроза, хоча гроза є добрим знаком на початку нового шляху, не завадили українцям зробити своє волевиявлення. Навпаки, на виборчих дільницях ми спостерігали виключну толерантність, ввічливість. Те, що характеризує з найкращих боків мій народ», — сказав Петро Порошенко.   

Порошенко лідирує по всіх областях України та майже всюди за кордоном. Позафракційний депутат набрав 62,3% голосів зарубіжних виборців, лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко — 9%, позафракційний депутат Анатолій Гриценко — 8%.

«Переконливу підтримкупід час цих виборів дали три речі. Річ перша – більше 90% виборців підтримали єдину, соборну, не федеративну, а унітарну державу, яка сьогодні продемонструвала та отримала віток до віри українського народу.  За це я дужу дякую, бо це є базовий віток моєї програми. Друге – 85% українців підтримали європейський вибір. І на сьогоднішній день реалізація європейського права України є надзвичайно важливою. І всі гілки влади мають керуватися цією волею України. Третя надзвичайно важлива позиція. Окрему подяку я хочу висловити жителям Криму. Які в найважчих умовах виїхали, зробили все важливе. Тисячі і тисячі кримчан взяли участь у голосуванні і підтримали наш вибір», — відмітив переможець у президентських перегонах. 

Ще у двох країнах — Демократичній Республіці Конго та Ліберії — переміг позафракційний депутат Анатолій Гриценко. Вибір зумовлений тим, що у цих країнах проживає багато українських військових. Про це кандидат повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

«Монополія на перемогу похитнулася лише у двох миротворчих контингентах. При тому, що протягом усієї кампанії я вимагав відкликати наших військових, разом з бойовими вертольотами, з Африки й посилити ними, воїнами зі справжнім бойовим досвідом, захист кордонів власної держави. Дякую вам, хлопці за довіру і гідне виконання бойових завдань у досить складних і небезпечних умовах!» – написав Гриценко.

Тим часом абсолютний переможець президентських виборів Петро Порошенко вже будує плани на майбутнє. За його словами, в Україні мають відбутися позачергові парламентські вибори:

«Не прошло ни одной встречи, на которой бы люди не требовали досрочных парламентских выборов. По двум ключевым причинам. Причина первая – на сегодняшний день не существует коалиции и в условиях военной оккупации и в условиях тех вызовов, с которыми сегодня столкнулась Украина, страна не может позволить себе существование парламента, который блокирует решения, в том числе и направленные на обороноспособность страны. И второе. Должна быть политическая ответственность парламента за те события, которые произошли в январе-феврале. И за попытку превращения Украины в тоталитарное государство».

Також Петро Порошенко заявив,  що Економічна частина Угоди про асоціацію з Європейським союзом повинна бути підписана відразу після його інавгурації. Тим самим спростував інформацію зарубіжних ЗМІ про відстрочку підписання.За словами Порошенка, введення в дію угоди надало б можливість введення антикорупційних заходів і пакету реформ вже у найближчі терміни.

Вікторія Єрмолаєва, проект «Чесні вибори»

За підтримкою посольства США

фото: www.radiosvoboda.org

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.