Слухати

Голосування у Вашингтоні. Репортаж Євгенії Дальфон

26 травня 2014 - 16:38
Facebook Twitter Google+
Протягом дня ажіотаж у посольстві чималий: перед будівлею позмінно чергують волонтери, що збирають кошти на потреби майданівців, ледь не кожен виборець приходить у вишиванці
Голосування у Вашингтоні. Репортаж Євгенії Дальфон / Програми на Громадському радіо

Українське посольство у ВашингтоніУ той час, коли багато мешканців Вашингтона намагаються вибратися за місто, користаючись із державного вихідного (Memorial Day), який припадає на понеділок, українці масово їдуть до посольства голосувати на позачергових президентських виборах. Їдуть ті, хто вже роками мешкає у США по «зеленій карті», є студенти, працівники міжнародних інституцій, приватних установ та неурядових організацій.

Межі вашингтонської дільниці поширюються на 20 штатів південної та східної частини США та на острови Антигуа і Барбуда, але приїхати вдається зазвичай мешканцям кількох штатів, які найближче до Вашингтона. Відтак цьогорічна очікувана явка складає близько 500 виборців із понад 6,000  офіційно зареєстрованих.

Протягом дня ажіотаж у посольстві чималий: перед будівлею позмінно чергують волонтери, що збирають кошти на потреби майданівців, ледь не кожен виборець приходить у вишиванці та з українською символікою, а «Слава Україні» — відтепер чи не найпоширеніше вітання у громаді.

Голосувати ідуть навіть ті, хто протягом минулих кількох років на вибори не ходив, як-от Дмитро Бондар, який останнього разу голосував на виборах 2004 року. Його родичі з Ялти у зв’язку з анексією Криму проголосувати не змогли, тож на чоловікові нині лежить місія віддати голос за цілу родину.

Випускниця Гарварду Анастасія Примович приїхала на вибори із міста Х’юстон, штат Техас, що на відстані у понад дві тисячі кілометрів від американської столиці. Дівчина каже, що цього року була просто змушена подолати усі географічні перепони, щоб виконати свій громадянський обов’язок.

На чиєму боці виборці вашингтонської дільниці – стане відомо уже у понеділок за київським часом. В минулому на цій дільниці активно підтримували кандидатів Ющенка та Тимошенко. Місцеві виборці запевняють, що процес голосування у Вашингтоні мине без ексцесів, а підрахунок голосів пройде без застосування маніпуляцій.

Адже серед представників виборчої комісії – відомі громаді працівники міжнародних організацій, а також місцеві активісти, які з часу появи Майдану послідовно виступали за демократичний розвиток України.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.