Слухати

Кандидат в Президенти Василь Цушко

21 травня 2014 - 01:15
Facebook Twitter Google+
Професійну діяльність почав у колгоспі. Допрацювався до голови Одеської обласної держадміністрації. Перебував на посаді міністра економіки в уряді Миколи Азарова
Кандидат в Президенти Василь Цушко / Програми на Громадському радіо

Ефір 13 травня Василь ЦушкоКандидат у президенти Василь Цушко був неодноразово звинувачений у тендерних розкраданнях. Але довести цього так і не змогли. Він займав високі державні посади та керував Антимонопольним комітетом України. Це кандидат у президенти, на якого заводилась кримінальна справа, а сам кандидат наголошував, що вороги намагались його отруїти.

«Я считаю, что территориальную целостность можно сохранить. Отвести войска, принять закон «Об амнистии», кроме убийц», — так вважає наш наступний кандидат у президенти Василь Цушко. Який не підтримує силовий варіант дій української влади на сході країни, — Силовой вариант полностью откидываю. Не надо убивать друг друга из-за того, что есть мнения. Да появились солдаты удачи и они сегодня за чьи-то деньги работают но нужно остановиться, включить благоразумие и все у нас получится. Люди все хотят мира».

Василь Петрович Цушко — український політик лівого спрямування, самовисуванець Кандидатові 51 рік. Народився у селі Надрічне Одеської області. За національністю молдован.

Професійну діяльність почав з колгоспу у селі. Допрацювався до голови Одеської обласної держадміністрації. Перебував на посаді Міністра внутрішніх справ України, міністра економіки в уряді Миколи Азарова, був головою Антимонопольного комітету України.

«Да много претензий, вот антимонопольный не может разобраться с монополией. Вы знаете, до меня не разобрались, при мне не разобрались, после меня не розберуться!», — впевнений кандидат.

Довгий час Цушко був головой Соціалістичної партіїУкраїни: «Я хочу прежде всего довести до людей, что у нас 23 года никак не получается построить страну, такую, о которой все мечтают. Из-за того, что поменялся социализм на капитализм. Это говорю я человек с социалистическим мировоззрением. Пока мы не решим вопрос о собственности в стране, то ничего не получится».

У 2007 році Петро Цушко був пов’язаний із гучним скандалом. Будучи міністром внутрішніх справ, він особисто брав участь у захопленні будівлі Генпрокуратури на чолі бійців «Беркуту». Цей скандал стався на піку протистояння між коаліцією та Президентом України Віктором Ющенком.

За захоплення будівлі відкрили кримінальну справу. Але політик вчасно потрапив у лікарню з діагнозом інфаркт. Після лікування у Німеччині Василь Цушко заявив, що його отруїли смертельною дозою теофіліну.

«Дело о событиях в Генпрокуратуре фактически окончен. Бывшему министру внутренних дел Цушко предъявлено обвинение в совершении ряда преступлений», про результати слідства говорив слідчий Генеральної прокуратури України.

Цушко був керівником переможної президентської виборчої кампанії Януковича в Одеській області. Після перемоги Віктора Януковича кримінальну справу проти Цушка було закрито за відсутністю складу злочину.

Петра Цушко також звинувачували у розбазарюванні мільярдів державного бюджету. На посаді міністра економіки в 2010 році він підписав 2600 дозволів на держзакупівлі у одного учасника, що більш ніж в два рази більше, ніж за два роки керівництва міністерством Богдана Данилишина. Який після цих схем переховувався закордоном. Повідомляє Дзеркало тижня.

«У нас есть 10%. Две партии в Украине: партия богатых и партия бедных. 10% — это богатые люди, олигархия, и 90% — это бедные люди. Нравится кому-то, не нравится! Да я был чиновником, жил на зарплату, сегодня сложно об этом говорить, потому что не верит никто», говорив Цушко.

Згідно декларації, загальна сума його особистого доходу Василя Цушко за минулий рік становить 177 тис. грн доходу. А от дружина кандидата отримала быльше 2,5 млн. грн. сукупного доходу.

Те, що відрізняє передвиборну кампанію кандидата від інших, він хоче здійснити інвентаризацію усіх видів власності і внести її до реєстрів та кадастрів, зробивши їх відкритими. Також Цушко наголошує на децентралізації влади, реформі судової системи, податкової системи та держзакупівель. Планує призначення загальних виборів до всіх органів влади восени 2014 року.

Вікторія Єрмолаєва для Громадського радіо.

Передача підготована в рамках проекту «Чесні вибори» за підтримки Посольства США

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.