Слухати

Кандидат в Президенти Юрій Бойко: Герой України та корупційних скандалів

15 травня 2014 - 19:45
Facebook Twitter Google+
У Президенти країни балотується герой України. Таке високе звання кандидат отримав у 2004 році "за повне врегулювання заборгованості України за газ перед Російською Федерацією
Кандидат в Президенти Юрій Бойко: Герой України та корупційних скандалів / Програми на Громадському радіо

Юрій БойкоУ Президенти країни балотується герой України. Таке високе звання кандидат отримав у 2004 році «за повне врегулювання заборгованості України за газ перед Російською Федерацією». Але згодом його добре ім’я опинилося під загрозою – адже саме його журналісти звинуватили у багатомільярдних корупційних схемах та тендерних махінаціях.

В ефірі Громадського радіо при мікрофоні Вікторія Єрмолаєва і ми розповідаємо про колишнього очільника «Нафтогазу України» і екс-віце-прем’єра і екс-міністра енергетики.

«В мене є чітка програма, основою якої є, безумовно, обєднання країни, недопущення територіального раскола нашої держави. Я вважаю, що це те, що потрібно людям всім. Вважаю, що донеся такий сигнал до людей, буде це корисно для суспільства. «

Так телеканалу Інтер сформулював свої цілі Юрій Анатолійович Бойко. Йому 55 років, народився у Донеччині. Має дві вищі освіти. Батько аж шістьох дітей.

Бойко був керівником декількох підприємств. Зрештою став головою «Нафтогазу України». У 2006 його призначили міністром палива та енергетики України в уряді Віктора Януковича, а потім очолив Міністерство енергетики та вугільної промисловості в уряді Азарова.

«Тому що всі інші напрямки діальності роботи Нафтогазу були прибуткові, транзит газу прибутковий, транзит нафти прибутковий, видобуток газу для населення прибутковий. «

У 2012 році Бойко призначений віце-прем’єр-міністром України. У лютому цього року Верховна Рада України звільнила Бойка з цієї посади.

«Помаранчева» команда приписувала Бойко участь у побудові сумнівних схем поставок російського і середньоазіатського природного газу в Україну. Його опоненти вважають, що він доклав руку до появи компанії Росукренерго, яка контролює велику частку вітчизняного ринку природного газу.

На адресу цієї компанії лунає жорстка критика чи не з першого дня існування. Як повідомляє Liga.net, 45 відсотків цього підприємства належить українському мільярдеру Дмитру Фірташу, котрий перебуває в близьких відносинах з кандидатом Бойко.

«От у цих хлопців всьо чотко,» — казала свого часу про Бойко та його команду в ефірі Тві Юлія Тимошенко. З нею у нинішнього кандидата в президенти виникли найжорсткіші тертя. Бачили компанію Росукренерго. Бойко один з її засновників, міністр палива та енергетики. І те що вони зараз роблять з буровою платформою вони роблять у всіх напрямках з витрачання бюджетних грошей.

З буровою платформою, про яку говорить Тимошенко, виник дуже гучний скандал. Журналісти «Дзеркала тижня» виявили, що Чорноморнафтогаз придбав у посередника бурову установку за 400 млн. доларів.

У той час, коли ця установка коштувала 250 мільйонів. Усі звинувачення у розтраті державних коштів Бойко відкидав у інтерв’ю журналістам ТВі ще кілька років тому. «Ви колись машину купували? Знаєш, що таке базова комплектація? А знаешь, что такое машина с кондиционером, с коробокой автомат? Вона коштує дорожче чи дешевше? От порівняйте. На 150 мільйонів? А хто сказав, що на 150 мільйонів? Це ви сказали, не я.»

А зараз колишній міністр стверджує, що в схемі газопостачання за участю «Росукренерго» і закупівлі інших вишок для Укрнафтогазу країною немає нічого кримінального, а у світлі анексії Криму ці факти мало не нікчемні:

«Всі вишки Бойко, обладнання Кацуби, справи Бакуліна, все інше конштує в сто разів менше ніж втрата ніж втрата самого Криму,» — говорить пан Бойко в ефірі Громадського телебачення.
Хоча на рахунках його сім’ї понад 20 мільйонів гривень, але офіційно у 2013 році кандидат заробив трохи більше 400 тисяч гривень. У родини’ї дві ділянки землі, маєток, доволі великий садовий будинок та п’ять авто.

Передвиборну програму Бойка можна назвати стандартною. Основні цілі як кандидата на пост Президента України збігаються з декількома іншими програмами: він хоче зберегти цілісність країни та забезпечити взаємоповагу Заходу та Сходу; знизити податкове навантаження, знищити тотальну корупцію, тощо. Однак, схоже, що тій частині де йдеться про корупцію, повірять далеко не всі.

Вікторія Єрмолаєва, «Громадське радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.