Слухати

Майбутній президент країни ще не знає, які матиме повноваження, — експерт

30 квітня 2014 - 18:45
Facebook Twitter Google+
Конституційна реформа тільки розпочалася
Майбутній президент країни ще не знає, які матиме повноваження, — експерт / Програми на Громадському радіо

Ярина Журба«На найближчих виборах українці оберуть Президента ще відповідно конституції 2004 року. А от, які повноваження будуть у переможця після запланованих змін у конституцію — невідомо. Наразі конституційна реформа тільки розпочалась.

Ми не можемо знати, які будуть зміни, тому що законопроект ще не напрацьований. Тому які повноваження будуть у президента після внесення змін, ми не знаємо», — розповіла Громадському радіо юрист, експерт Центру політико-правових реформ Ярина Журба. Не дивлячись на зміни, які будуть внесені до конституції, стати президентом все одно престижно і відповідально.

Ярина Журба розвінчує міф, що президента в Україні перетворять на «британську королеву»: «Роль президента. Він буде глава держави. В президента багато насправді повноважень. Він є фактично визначальним в сфері зовнішньої політики і оборонної політики. Уряд формуватиметься парламентом, але президент номінує кандидатур на Міністра закордонних справ, а також Міністра оборони. Також він має право вето, право законодавчої ініціативи. Це є європейська практика, що ключову роль відіграє парламент.»

Посада президента звичайно є дуже важливою і це найвища посада в державі. Тому мотивація позмагатися за цю посаду висока. Українці вибиратимуть президента серед 23 кандидатур. Дивлячись на останні події в Україні, стати президентом зараз найвідповідальніша місія.

«Він відіграє консолідуючу роль, він буде намагатися запустити процес змін в нашій державі, який потрібен, тому що є питання і про склад парламенту сьогодні, є вимоги суспільства, щоб парламент пішов на дострокові вибори. Президент повинен мати стабілізуючу роль та забезпечити належний процес конституційної реформи. Тому що попередній досвід був такий, що не варто повторювати», — каже Ярина Журба.

Через це українці мають відповідально поставитися до вибору, який постане перед ними 25 травня. Конституційна реформа, за словами фахівців, має принести країні тільки позитивні зміни, парламент відіграватиме ключову роль, але дуже багато залежить від головнокомандуючого нашої країни.

Вікторія Єрмолаєва для «Громадського радіо».

Передача підготовлена в рамках проекту «Чесні вибори» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.