Слухати

Поєднання місцевих і президентських виборів зменшило явку, — ЦВК

26 травня 2014 - 22:20
Facebook Twitter Google+
На 19 годину 26 квітня у ЦВК опрацьовано 81% протоколів: за Порошенка проголосували 54% виборців, за Тимошенко – трохи більше 13%, Ляшко набрав 8,5%
Поєднання місцевих і президентських виборів зменшило явку, — ЦВК / Програми на Громадському радіо

IMG_20140526_112858 (2)Станом на 19 годину 26 квітня у ЦВК опрацьовано 81% протоколів: за Порошенка проголосували 54% виборців, за Тимошенко – трохи більше 13%, Ляшко набрав 8,5%.

По п’ять відсотків у Гриценка та Тігіпка. Кандидати від радикальних сил набрали дуже мало голосів. У Тягнибока один відсоток, у Яроша піввідсотка голосів. Порошенко вже заявив, що не збирається змінювати Яценюка на іншого прем’єра.

Позиція ОБСЄ наступна: новий президент України буде легітимний, незважаючи на низьку явку виборців у східних регіонах. У ЦВК повідомляють, що в цілому явка по Україні склала більше 60%.

Остаточні результати підрахунку голосів будуть оприлюднені протягом 10 днів. Про це голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський розповів 26 травня на прес-конференції.

«Ми будемо знати загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні лише після того, як отримаємо паперові протоколи усіх виборчих комісій. Але цілком очевидно, що якщо цей показник і буде змінюватися, то дуже у вузьких межах».

За його словами, хакерські атаки на сайт ЦВК і систему «Вибори» не припиняються, але система працює у штатному режимі..

Якби не одночасне проведення місцевих виборів явка була б ще вищою, а результати голосування опрацьовувалися швидше. Члени виборчих комісій на цих виборах опрацьовували відразу по декілька протоколів, тому робота на дільницях відбувалася дуже повільно, — повідомив голова ЦВК.

На думку Охендовського, щоб в подальшому уникнути подібних проблем потрібно вибори Президента та вибори до місцевих рад проводити окремо.

«IMG_20140526_111216 (2)Коли одночасно проводяться загольнонаціональні та місцеві вибори члени дільничих виборчих комісій мають одночасно використовувати два списки виборців. Виборцям одночасно видається більш ніж один бюллетень, а у Києві їх було чотири.

Цілком зрозуміло, що сама процедура голосування для кожного виборця займає принаймні вдвічі більше часу, якби були у нас одні вибори. Самец і обставини спричинили черги, які ми вчора с жалем спостерігали на виборчих дільницях у Києві. За які я і мої колеги не одноразово вибачалися перед нашими виборцями. Я думаю, що відповідні висновки повинна зробити Верховна Рада України, щоб ніколи більше у майбутньому не назначати масштабні місцеві вибори разом із загальнонаціональними виборами», — каже Охендовський.

Нагадаємо, вчора в Києві деякі виборчі дільниці завершили роботу набагато пізніше 20:00. Люди, які на 20 годину залишилися на дільницях продовжували голосувати до пів на першу годину ночі.

Також, за словами голови центральної виборчої комісії, кандидати не укомплектовали виборчі комісії. Людей не вистачало. 1220 дільниць було утворено в кількості 9 осіб, з необхідних 12.

Але вибори президента відбулися попри провокації терористів на сході, порушення виборчого процесу та хакерські атаки на сайт ЦВК. І ці вибори признав увесь світ. І вже через десять днів країна буде знати про остаточний результат свого вибору.

Вікторія Єрмолаєва, проект «Чесні вибори» за підтримки посольства США

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.