Слухати

Результати виборів хотіли сфальсифікувати, — Андрій Магера

27 травня 2014 - 22:52
Facebook Twitter Google+
Приводом для жартів у соціальних мережах та ЗМІ на цих президентських виборах став випуск новин російського телеканалу про перемогу Дмитра Яроша
Результати виборів хотіли сфальсифікувати, — Андрій Магера / Програми на Громадському радіо

yaroshПриводом для жартів у соціальних мережах та ЗМІ на цих президентських виборах став випуск новин російського телеканалу. Перший канал російського телебачення повідомив, що за результатами екзит-полу на виборах Президента в Україні перемагає лідер Правого сектору Дмитро Ярош.

Заступник глави ЦВК Андрій Магера вважає, що ця провокація була зроблена навмисно. «Я думаю, що тут був певний план. Він полягав в тому, щоб спершу подати цю картинку. Згодом створити всі можливості для того, аби за допомогою інформаційного проникнення виставити таку ж саму картинку на сайті Центральної виборчої комісії», — вважає заступник голови ЦВК.

Ведуча випуску новин показала глядачам картинку, на якій Дмитро Ярош лідирував за результатами голосування, «У нього 37 відсотків. Петро Порошенко лише на другому місці», – сказала ведуча.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера вважає, що це відбулось не просто  через журналістську помилку.

«Як на мене це було далеко не випадково. Я думаю, що тут був певний план. Він полягав в тому, щоб спершу подати цю картинку. Згодом створити всі можливості для того, аби за допомогою інформаційного проникнення виставити таку ж саму картинку на сайті Центральної виборчої комісії і очевидно, там був якийсь ще третій крок. Зараз нам важко судити, в будь-якому разі на другому етапі цей план провалився і у сусідній державі хтось не отримує звання «Герой Російської Федерації», це вже очевидний факт».

Після оголошення результатів виборів Петро Порошенко вже повідомив про те, що у цьому році Україну чекають ще одні позачергові парламентські вибори. Але за яким законом будуть проходити ці вибори, ще не відомо. Зараз діє закон, що передбачає мажоритарно-пропорційну систему. Тоді Верховна Рада буде обрана у неповному складі за винятком 10 округів у Криму і двох у Севастополі. Про це розповів заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Якщо ми це чудово розуміємо, то очевидно треба думати про модифікацію, зміни виборчої системи. Я вже думав про прийняття нового закону «Про вибори народних депутатів» на виключно пропорційній основі. З можливими відкритими списками, в тому числі можливістю обирати не лише партії, а й ставити преференції . Тобто переваги комусь з окремої партії, за яку голосує виборець»

Нагадаю, що проведення цих президентських виборів одночасно з місцевими ускладнило роботу комісій. І керівництво ЦВК поросило Верховну Раду більше не поєднувати такі події в один день.

Центральна виборча комісія станом на 19:30 27 травня опрацювала більш ніж 98% протоколів, згідно з даними Петро Порошенко набрав 54,64% голосів виборців, а Юля Тимошенко – майже 13%.

Олег Ляшко набрав 8,37% голосів, Анатолій Гриценко — 5,45%, Сергій Тігіпко — 5,28%, Михайло Добкін — 3,07%, Вадим Рабинович — 2,27%. Всі інші кандидати набрали менше 2% голосів. ЦВК визнала недійсними 1.36% виборчих бюлетенів.

Вікторія Єрмолаєва, проект «Чесні вибори» за підтримки Посольства США

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.