Слухати

Сергій Тігіпко: Офіційно російських військ на Сході України нема

24 квітня 2014 - 10:32
Facebook Twitter Google+
На думку політика, в цей час мають виявляти диверсантів. Кандидат заявив, що нова влада нічого не робить для боротьби з корупцією
Сергій Тігіпко: Офіційно російських військ на Сході України нема / Програми на Громадському радіо

 Сергій Тигипко Про це кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко заявив в ефірі Громадського радіо. Кандидат вважає, що політики повинні йти на поступки вимогам людей на Сході країни. А військові, на його думку, в цей час мають виявляти диверсантів. Кандидат заявив, що нова влада нічого не робить для боротьби з корупцією.

«Достатньо за останні 23 роки в нас ніхто з корупцією не боровся», — сказав Тігіпко. Він назвав вступ «Сильної України» до Партії регіонів помилкою і заявив, що буде відновлювати свою партію.

Андрій Куликов: Зазвичай ми кандидатів одразу запитуємо, яка на Вашу думку найважливіша новина на цей час сталася?

Сергій Тігіпко: Гарні новини, що були звільнені певні приміщення на Сході України. І дай Боже, щоб таким же чином без жертв ми нормалізували ситуацію там.

Андрій Куликов: Зараз надходять дуже тривожні повідомлення, що обстріляно вертоліт Збройних сил України. Що відбуваються збройні інциденти іще у Донбасі. Ваша порада, Сергію Леонідовичу, що робити з цим просто зараз?

Сергій Тігіпко: Мені здається, що достатньо довго ми про це говоримо, нажаль поки що дійсно мало кроків робиться. Ми повинні зробити певні кроки назустріч тим вимогам, які звучать від людей в Донецьку і в Луганську. Я в середу почув висловлення міністра юстиції, який говорить, що зміни в конституцію щодо збільшення повноважень регіонів – це політичні спекуляції. А я вважаю, що ми могли би прийняти певне рішення і продемонструвати що такі зміни ми в Конституцію внесемо.

 Друге. Прем’єр-міністр говорив про те, що вони готові внести зміни до закону про мови. Я вважаю, що це потрібно. Я вважаю, що треба ще посилити роль російскої мови.

Ірина Славінська: В мене запитання щодо змін, про які ви говорите, стверджуючи, що можливо їх можно було б внести.  Але як би ви прокоментували, як впливає на ці вимоги те, що їх нібито потребують мешканці певних областей України, чомусь  із використанням збройних сил сусідньої держави?

Сергій Тігіпко: Давайте ми будемо розділяти ці питання. Я вважаю, що якщо ми говоримо, що ми не будемо надавати повноважень регіонам, так потрібно про це сказали відверто.

Ірина Славінська: Ні, я кажу зараз не про регіони, а про війська. Присутність іноземних військ для Вас у цих вимогах це що?

Сергій Тігіпко: Наскільки знаю я, офіційно якихось військ нема там. Якщо ми говоримо про тих людей, які є диверсантами, які представляють інші країни, то тут треба виявляти і боротися з цим. Але я би не плутав з реальною ситуацією і з реальними вимогами, про які говорять люди. Тому що розмови йдуть, але ніяких кроків не йде. Якщо ми хочемо заспокоювати ситуацію, давайте робити певні кроки.

Якщо ми хочемо нагнітати ситуацію, давайте залишати все так, як є. Ми повинні говорити, що якщо люди ці не звільнять приміщення у нас буде ситуація важка з економікою, з соціальною сферою. Ми повинні супроводжувати цей конфлікт. Ідеологічно. Дивіться, що робиться в Росії. Вони кожні кроки колосальний тиск роблять через засоби массової іноформації. Роблять певні кроки політичні.

Я вважаю, що ми повинні вибивати що називається «основу з під ніг» тих, хто пробує політично спекулювати. А для цього потрібно просто робити, хай невеликі, але кроки назустріч.  

Ірина Славінська: Вчора було знайдено тіло вашого колеги – депутата Горлівської міськради Володимира Рибака. Мертвим у Сіверському Донці. Він і труп ще одного чоловіка.  Є уже заяви СБУ про те, що у цій історії вочевидь замішані військові Російської Федерації. А ви говорите про те, що треба вибивати грунт з під ніг тих, хто може спекулювати на якихось там проблемах. Але є абсолютно підтведженний факт. Іноземні військові, які вбивають депутатів у Горлівці.

Сергій Тігіпко: Я вважаю, що коли ви про це говорите, то я не бачу тут суперечок.  Я розумію, що військові наші повинні робити свою справу і робити її ефективно, захищати людей максимально, а політики повинні робити свою справу. Не давати підстав для напруги.

Більше того, максимально робити все для того, щоб населення бачило, що Рада йде назустріч, а ті люди яки є, то є радикали, сепаратисти. То є злочинці, з якими потрібно боротися.  Але ми не робимо ніяких кроків назустріч певним вимогам, при чому, це розумні вимоги. Які регіони сьогодні не хотять більше повноважень? Мені задається що ми робимо не дуже правильні кроки.

Андрій Куликов: Як ви можете допомогти чинній владі врегулювати конфлікт?

Сергій Тігіпко: Я намагаюся чесно дивитися на ситуацію на Півдні і на Сході. Я відверто говорю, що сепаратизм для нас абсолютно не вихід. Це крок в нікуди. Від цього постраждає все населення. Нам треба не розділяти. Треба намагатися побачити спільне, намагатися піти назустріч один одному. Знайти компроміс.

Андрій Куликов: Чим ви сьогодні здивували виборців, коли представили свою програму як кандидат?

Сергій Тігіпко: В своїй програмі я хотів би підкреслити ті ризики, які у нас є в економиці і в соціальній сфері. У нас починає зростати безробіття, закриваються виробництва. Зменьшуються поступлення в бюджет. І оцим потрібно мені задається займатися терміново.

Ірина Славінська: В мене є запитання про боротьбу з корупцією. Як так сталося, що ось це «царствие золотого батона», знайденного в Межигір’ї стало можливим, зокрема за часів правління Партії регіонів, коли вона була при владі? Чого ж ви не боролися з корупцією достатньо?

Сергій Тігіпко: Достатньо за останні 23 роки в нас ніхто не боровся. Я можу сказати за свої дії. Про це можно попробувати поговорити з громадськими організаціями, які співпрацювали. Це «Союз Чорнобиль», «Союз офіцерів запасу» і так далі і так далі. Багато чого. Але мені здається, що от зараз країна повинна вийти на якийсь новий етап. Нам потрібно різко все міняти.

Андрій Куликов: Пане Тігіпко, Ві поїдете до Криму? Там все ж такі виборці.

Сергій Тігіпко: Не поїду, тому що є персоною нон-грата. Не пустять.

Андрій Куликов: А коли Вас оголосили?

Сергій Тігіпко: Після того, як я проголосував за те, що парламент Криму незаконно прийняв рішення про референдум. Я б з великим бажанням поїхав, поговорив би з кримцями, але нажаль на сьогодні такої можливості нема.

Андрій Куликов: Ви оголосили про те, що розпочинаєте новий проект, але цей новий проект має добре знайому назву «Сильна Україна». У Вас збереглися структури вашої партії?

Сергій Тігіпко: В нас залишилося 17 груп «Сильної України»  у місцевих органах влади. Ми зберігли команду. Ми колективно вирішили, що ми не будемо міняти назву. В березні 2012 року ми прийняли рішення увійти в Партію регіонів. Визнаємо це рішення помилковим і вирішили, що ми будемо продовжувати свій політичній проект «Сильна Україна».  

Публікація підготовлена в рамках проекту «Чесні вибори» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.