Слухати

Вірогідність проведення другого туру виборів Президента 50%, — дані соціологів

22 травня 2014 - 17:32
Facebook Twitter Google+
Соціолог оприлюднила дані соціологічних досліджень, згідно з якими  Петро Порошенко у першому турі може отримати 45% голосів виборців
Вірогідність проведення другого туру виборів Президента 50%, — дані соціологів / Програми на Громадському радіо

bekeshkina «Якщо вибори взагалі відбудуться, є 100% впевненість що на них переможе Петро Порошенко». Про це директор «Фонду демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна заявила в ефірі Громадського радіо.

Соціолог оприлюднила дані соціологічних досліджень, згідно з якими  Петро Порошенко у першому турі може отримати 45% голосів виборців. Якщо другий тур відбудеться, то досі невідомо хто до нього вийде разом з Порошенко, — каже Ірина Бекешкіна.

Це може бути Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко або Анатолій Гриценко. «Оскільки похибка може бути 2,3% ми не можемо сказати хто там перший, хто другий, хто третій. Вони йдуть дружно», — говорить соціолог.

Ми робили дослідження разом з центром Разумкова. Закінчився польовий етап 18 травня. І мабуть це дійсно останні рейтинги.

Якщо говорити про тих, кто пійде на вибори, то безумовним лідером є Петро Порошенко. У нього майже 45 %. І далі дуже тісно йдуть троє кандидатів. Оскільки похибка може бути 2,3% ми не можемо сказати хто там перший, хто другий, хто третій. Вони йдуть дружно.

Юлія Тимошенко 8,4%, Анатолій Гриценко 7,5% і Тігіпко 7%. Тобто взагалі інтрига залишається. Інтрига взагалі в тому, чи буде другий тур виборів. Тобто очевидно, що якщо буде другий тур, то там буде Петро Порошенко. А ось з ким він буде це поки що питання відкрите.

Але є ще 15 % людей, які не визначилися і питання скажемо на чию користь вони визначаться і чи підуть на вибори взагалі. Бо якщо не враховувати тих, кому зараз важко відповісти, а уявити, що їх немає, то тоді Порошенко має 52%. Тобто інтрига залишається. Шанси 50х50. Тобто 50% що буде другий тур і 50% відсотків що його не буде.

Друга інтрига якщо буде другий тур, то з ким він буде. Теж питання. І є 100% взагалі впевненість, що якщо вибори таки відбудуться і будуть визнаними, то наступним президентом буде Петро Порошенко. Тому що у другому турі він з дуже великим відривом перемагає і Юлію Тимошенко і Сергія Тігіпка.

Тому що якщо буде другий тур, то Порошенко має 52%, Тимошенко 10%, ще 25% сказали, що вони не підуть на вибори, а 13% ще не визначилися.

А якщо брати другий тур з Сергієм Тігіпко, то це буде Порошенко 56%, Тігіпко 12%, 21% відповіли що в такому разі не підуть на вибори і 11% не визначилися. Тобто надолужити таке велике відставання просто не можливо, — впевнена Ірина Бекешкіна.

Передача підготована в рамках проекту «Чесні вибори» за підтримки посольства США

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.