Слухати

На Одещині юристи консультували ромів: як отримати документи

28 жовтня 2017 - 13:28
Facebook Twitter Google+
В Корсунцях під Одесою юристи працювали з ромською громадою, допомагаючи ромам дізнатися, як отримати потрібні документи
На Одещині юристи консультували ромів: як отримати документи / Програми на Громадському радіо

Правники, стажери з Ромського правозахисного центру в Одесі проконсультувати ромів, які живуть у селі Корсунці. Про цю зустріч розповідає Федір Кондур:

«Юристи центру досить легко знаходять спільну мову з ромськими жителями Красносільської об’єднаної громади.

У селі Корсунці вони розказували місцевим про отримання документів для осіб без громадянства, адже ромських жителів Одеської області це нерідко є проблемою. Часом вони не мають доступу до послуг, які дали б їм змогу отримати ідентифікаційні документи.

Юристи ромського центру разом з чиновництвом з управління розробили спрощений план, як пройти всі стадії документування саме для ромів.

Мешканцям Корсунців надали всю  інформацію, як найшвидше отримати паспорти і свідоцтва. 

Як розповіла Громадському радіо юристка Одеського ромського центру Віта Кобзар, цього разу працювали у районі спільно з обласним управлінням юстиції. Вона  сподівається, що прогресу вдасться досягнути уже в найближчі місяці».

centrodesageneral.jpg

Колектив "Правозахисного ромського центру" (Одеса) // Фото: Правозахисний ромський центр
Колектив «Правозахисного ромського центру» (Одеса)
Фото: Правозахисний ромський центр

Раніше ми розповідали, що влітку в Одесі у приміщенні «Ромського Правозахисного Центру» пройшов тренінг для ромських жінок та ромської молоді.

Група складалося з дев’ятьох жінок, серед яких жодна не вміє писати та читати. Тренерка, експертка з адвокації Фонду «Чіріклі» Лариса Кобелянська каже: «Дуже цікавим є те, що люди без освіти, так радіють, коли дізнаються про права людини. Це основа демократичного суспільства, така інформація дає ромам зрозуміти куди рухатись далі, відкриває нові рубежі розвітку та інтеграції.» 

Тоді одна з учасниць тренінгу приїхала до Одеси раніше з Донецька, вже 3 роки отримує виплати як переселенка. Цікаво, що Олена Рестаску змогла зібрати всі потрібні довідки та отримує допомогу: «Получаем переселенские, живем на пособии, громада рома обещала помочь, ждем земельный участок. Раньше продавала одежду, торговала, сейчас только на пособии. В Донецке жили хорошо, там у нас был свой дом у нас, но он сгорел…»

Також у цьому випуску слухайте про ромську жіночу організацію в Ніжині, нову хвилю ініціатив від ромського студентства, і про запорізьких педагогів, котрі зацікавилися ромською тематикою.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик.

Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»

logo.jpg

Chiriklo //
Chiriklo

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.