Слухати

Розслідування нападу на ромів у Вільшанах проходить формально, - ромський діяч Вадим Матюшенко

11 лютого 2018 - 17:43
Facebook Twitter Google+
Розслідування вбивства ромського лідера на Харківщині проходить формально, - ромський правозахисник, президент товариства "Ромен" Вадим Матюшенко
Розслідування нападу на ромів у Вільшанах проходить формально, - ромський діяч Вадим Матюшенко / Програми на Громадському радіо

Трагедію у Вільшанах на Харківщині розслідують формально, а підозрюваний у вбивстві ромського лідера  – на свободі. Про це заявляє президент громадської організації Харківське національно-культурне товариство «Ромен» Вадим Матюшенко (на фото у центрі).

16 травня минулого року у Вільшанах із вогнепальної зброї вбили голову ромської громади Миколу Каспіцького, а ще восьмеро ромів постраждали від травматичної зброї. Затримали трьох нападників, один з них – депутат облради. Нині він на свободі. Раніше було винесено рішення про домашній арешт в нічний час щодо депутата. Але ці строки з літа не продовжили тому він з осені 2017 року - вільний.

Підозрюваний -  екс-голова селищної ради Вільшан, тепер депутат Харківської обласної ради Олексій Литвинов. Вадим Матющенко у коментарі Громадському радіо каже, що за цей період, час, що сплив після нападу на ромів у селі Харківської області, в інтернеті зникли доказові публікації, де Литвинов та його оточення висловлювалися проти ромського населення Вільшан. Ромський діяч нарікає, що жителі села бачать, що підозрюваний на свободі, бачать «що злочин є безкарним і побоюються говорити, як є». Президент товариства «Ромен» Матюшенко припускає, що справу щодо вбивства і хуліганства Київ передав до Полтави, а саме до Полтавського обласного управління НПУ, щоб закрити, «зам’яти».

litvinoff.jpg

Депутат Харківської облради під вартою // Фото: www.vilshany.info
Депутат Харківської облради під вартою
Фото: www.vilshany.info

Тим часом і слідство за 161-ою статтею Кримінального кодексу, у якій йдеться  про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, щодо якого відкрито  окрему справу у Дергачівському районі на Харківщині (саме там, де розташоване село Вільшани), керівник товариства «Ромен» називає - формальним.

Як він каже, саме через те, що цю справу розслідують окремо, у поліції району нема доступу до всіх матеріалів. 7 лютого Вадима Матюшенка допитували як свідка щодо трагічних подій у Вільшанах. І це, як каже ромський діяч, чи не перша дія поліції Харківщині у розслідуванні злочину за статею – розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Нагадаємо, у липні минулого року ми повідомляли, що справу щодо нападу на ромів у селі Вільшани розглядають у Києві. Тоді це вважалося перемогою правозахисту, адже на рівні Харківської області можна було очікувати упередженого слідства. Харківський правозахсник Євген Захаров назвав нападників «місцевою мафією».

perestrelka1.jpg

З місця злочину, Вільшани // Фото: http://www.vilshany.info
З місця злочину, Вільшани
Фото: http://www.vilshany.info

Також у цьому випуску слухайте про те, що справу щодо вигнання ромських жителів Лощинівки почали розглядати по суті. Тим часом, громадські активісти з Сумської областізбирають свідчення літніх людей-очевидців масового знищення ромів часів Другої світової війни. 

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик. Використані матеріали порталу «Правовий простір»

Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»

logo.jpg

Chiriklo //
Chiriklo

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.