Слухати

В МВС розслідують дії поліцейських у Бориславі на Львівщині

23 грудня 2017 - 19:32
Facebook Twitter Google+
В управлінні поліції Львівської області вважають, що дії щодо ромів не були дискримінаційними за етнічною ознакою.
В МВС розслідують дії поліцейських у Бориславі на Львівщині / Програми на Громадському радіо

МВС розслідує дії поліцейських щодо ромського населення міста Борислав. В Управлінні Нацполіції Львівської області кажуть, що ромів не затримували, а лиш запросили до відділку і опитали.

11 грудня поліція міста Борислав влаштувала масові затримання місцевих ромів. Чоловіків із понад 20 сімей забирали на допити. Про це заявляли ромські жителі Борислава. Так розслідували вбивство працівників магазину комп’ютерної техніки, що сталося напередодні. За словами ромів, люди в масках і камуфляжі вибивали двері молотом.

В управлінні моніторингу дотримання прав людини МВС взялися перевіряти, як діяли поліцейські. Ось що сказала Громадському радіо інспекторка  Управління з дотримання прав людини (УЗПЛ) Національної поліції Оксана Санагурська:

«За інцидентом триває перевірка, у зв’язку з якою були виявлені деякі факти: серед запрошених у відділ поліції було двадцять представників ромської меншини, які проживають у м. Борислав. Відомо, що під час опрацювання запрошували для дачі пояснень і для проведення процесуальних дій мешканців м. Борислава, які були раніше судимі або мали інформацію, яка могла би прояснити результати у провадженні по розслідуванню вбивства в місті Борислав».

До Бориславського відділення поліції надійшло 4 звернення з приводу можливих неправомірних дій працівників поліції щодо осіб ромської національності, за якими триває перевірка в управліні поліції Львівщини також.

Водночас, як нам стало відомо, в управлінні поліції області вважають, що дії щодо ромів не були дискримінаційними за етнічною ознакою. Мовляв, багатьох опитували, з них вкрай мало ромів. І вживають слова «опитані» та «запрошені», про силові дії не згадують.

Зацитуємо, що сказано у відповіді управління на звернення МВС: «Загалом у ході відпрацювання до Бориславського відділення поліції були запрошені та опитані близько 500 мешканців Борислава, серед яких – лише 20 осіб ромської національності. Запрошенню підлягали особи ромської національності, які мали проблеми із законом».

В управлінні дотримання прав людини МВС вважають, що треба правоохронцям налагоджувати співпрацю з ромською громадою, аби уникати конфліктів. Ось що каже інспекторка Оксана Санагурська:

«Можу сказати як учасниця таких зустрічей, на запрошення громадської організації «Рома України.Терніпе», спільно з представником управління превентивної діяльності, я взяла участь у проведенні Школи ромського діяча. Ми зустрічалися з ромською молоддю, спілкувались про їх права під час затримання, які їх процесуальні права під час кримінально-процесуального затримання та під час адміністративно-процесуального затримання».

 

21 762 549_1 646 843 945 359 655_3 477 692 504 746 907 402_o.jpg

Перший день роботи школи для ромських активістів і активісток // Фото: "Терніпе"
Перший день роботи школи для ромських активістів і активісток
Фото: «Терніпе»

Також у цьому випуску слухайте про те, що ромська громада Золотоноші Черкаської області теж скаржиться на поліцію. Є й добрі новини. Наприклад про те, як ромські діти Ужгорода працюють «святими Миколаями».

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик. Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»

logo.jpg

Chiriklo //
Chiriklo

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.