Слухати

Culture.pl і Cultprostir.ua — електронні портали про культуру в Польщі і Україні

Сьогодні говоримо про унікальне явище у польському культурному середовищі — інформресурс Culture.pl., а також про молодий український культурно-мистецький портал Cultprostir.ua
Culture.pl і Cultprostir.ua — електронні портали про культуру в Польщі і Україні / Програми на Громадському радіо

Вероніка Костирко, головна редакторка порталу Culture.pl, розказує про становлення ресурсу: «Портал пройшов свого роду еволюцію. Веб-енциклопедія стала найбільшим електронним джерелом інформації про польську культуру. Значно розширилась також діяльність на новинному напрямку — стало набагато більше рецензій, інтерв’ю, публіцистики тощо… Покликання порталу аналогічне покликанню Інституту Адама Міцкевича: розповідати про польську культуру таким чином, щоб її упізнавали й цінували в усьому світі».

weronika-kostyrko.jpg

Вероніка Костирко
Вероніка Костирко

У портала є своя місія, доповнює Вероніка: «Ми уникаємо слова «промоція», оскільки йдеться не стільки про те, щоб «продати» польську культуру, скільки про те, щоб розпочати творчий діалог із закордонною аудиторією».

Портал має кілька мовних версій. Анна Міркес-Радзівон, редакторка російськомовної версії, розповідає, чому вона вирішила зайнятися популяризацією польської культури та які теми цікавлять російськомовних читачів. А також вона переконує, що польська культура — зовсім не мононаціональна.

anna-mirkes-radziwon.jpg

Анна Міркес-Радзівон
Анна Міркес-Радзівон

Наталія Дзєдущицка, менеджерка проекту Сulture.media, розповідає про те, як портал Сulture.pl промотує українських творців, та обіцяє поділитися досвідом з українськими організаціями, зацікавленими популяризацією та просуванням національної культури у світі.

natalia_dzieduszycka_culture.pl_.jpg

Наталія Дзєдущицка
Наталія Дзєдущицка

Також у випуску Анастасія Багаліка веде розмову з редактором культурно-мистецького порталу Cultprostir.ua Альбертом Цукренком про різноманітні форми та культурні ініціативи в Україні.

12 066 051_528 238 743 997 386_4 767 761 367 988 821 634_n.jpg

Альберт Цукренко, музикант, редактор порталу cultprostir.ua
Альберт Цукренко, музикант, редактор порталу cultprostir.ua
https://www.facebook.com/albert.tsukrenko

Повну розмову із гостями програми «Culture.pl на «Громадському радіо» слухайте у звуковому варіанті.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.