«Культура нас робить українцями, не політика», — керівник I, CULTURE Orchestra

01 жовтня 2015 - 14:15
Facebook Twitter Google+
24 серпня міжнародний колектив з Польщі І,CULTURE Orchestra дав у Києві два концерти: перший в Національній опері України, другий — на Майдані незалежності. Розмовляємо з його учасниками

В ансамблі I, CULTURE Orchestra працюють музиканти з Польщі, України та інших країн. Тому виступ колективу у Києві мав особливий сенс. 

Керівник колективу, український диригент Кирило Карабиць вважає, що «якщо ми зможемо довести, що наша країна має давню й глибоку культуру, ніколи не виникне питання, чи існує Україна. Інвестувати треба саме в культуру. А політика вже має йти за нею».

«Для нас дуже важливо у який час ми виступаємо в Україні. Для нас має велике значення те, що оркестр буде грати на Майдані незалежності на дуже символічному просторі для України», — зауважила напередодні концерту кураторка проекту Єва Богуш-Мур.

«Виступаючи на Майдані, ми хочемо висловити солідарність з українським народом», — зазначив автор ідеї, директор Інституту Адама Міцкевича Павел Поторочин.

I, CULTURE Orchestra — колектив надзвичайно здібних молодих музикантів з Польщі та країн Східного партнерства: України, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Грузії, започаткований Інститутом Адама Міцкевича (Польща) у 2011 році в рамках Міжнародної культурної програми головування Польщі в Раді Європейського Союзу.

Концерти I, CULTURE Orchestra у Києві організував Інститут Адама Міцкевича у співпраці з Міністерством культури України, Адміністрацією президента України та Польським Інститутом у Києві. Виступ музикантів транслювали більше 100 телеканалів з різних країн.

Місією оркестру є підтримка позитивних змін у контексті соціокультурного розвитку країн Центральної Європи та Південного Кавказу. Головні принципи проекту: відкритість, свобода та толерантність. Як освітній проект оркестр надає молодим музикантам можливість вдосконалення своєї майстерності під орудою видатних диригентів, солістів та інструменталістів кращих оркестрів світу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.