Слухати

Мінсоцполітики роз’яснило схему отримання статусу переселенця

10 листопада 2014 - 20:55
Facebook Twitter Google+
Міністр соціальної політики Людмила Денисоа прокоментувала журналістам порядок отримання статусу внутрішнього переселенця
Мінсоцполітики роз’яснило схему отримання статусу переселенця / Програми на Громадському радіо

переселенціМіністр соціальної політики Людмила Денисоа прокоментувала журналістам порядок отримання статусу внутрішнього переселенця і нагадала, на яку матеріальну допомогу від держави можуть претендувати такі особи. Згідно слів Людмили Денисової є три різні способи отримати такий статус.

По питанню обліку переміщених осіб та надання їм грошової допомоги на оплату аренди за житло і житлово-комунальних послуг. Урядом 509-ї постанови запроваджено облік осіб, які переміщуються. Затверджено форму, порядок оформлення видачі довідки і створено уже єдину інформаційну базу. Інформаційна база є захищеною. Зараз я знаю, що люди не звертаються, не стають на облік, бо переживають за те, що дана ця буде в Інтернеті і всі дані будуть розповсюдженими. Це є так, це захищеними каналами вся ця база формується, тому тут переживати нема чого. Тобто, переміщена особа може звернутися за трьома напрямками: до структурного підрозділу управління соцзахисту. Або до посадової особи, наприклад, це Київський вокзал, в якому розміщено регіональний штаб, там є уповноважена особа і там можна зареєструватися і отримати довідку. І до уповноважених осіб, які здійснюють вже реєстрацію за місцем постійного перебування, наприклад це масове поселення наших громадян.

Перелік необхідних документів для отримання довідки. Це, практично, ті документи, які засвідчують особу – це паспорт або, якщо паспорта чи іншого документа немає, то можна звернутися до територіального підрозділу міграційної служби і в одноденний термін отримати тимчасове посвідчення. А потім вони вже поновлять ці документи і нададуть цій особі яка звернулася. Вже такі випадки у нас є і міграційна служба це забезпечує. На сьогоднішній день  у нас запроваджена грошова допомога внутрішньо переміщеним особам. Це ті особи, які перемістилися на інше місце проживання з окупованих районів і з тих, де відбувається АТО. Подається така заява уповноваженою особою від сім’ї і надаються такі необхідні документи. Розмір грошової допомоги – це 884 гривні на непрацездатну особу, тобто пенсіонери, діти і для працездатних – це 442 гривні. Загалом на родину не більше ніж 2400 гривень. Допомога призначається не більше, ніж на 6 місяців з дня звернення, за її призначення виплачуються по місцю, де взятий на облік, тобто на рахунок тієї людини, яка звернулася. Призначається на сім’ю та виплачуються уповноваженою особою та розмір допомоги не оподатковується і не враховується в сукупному доході на призначення інших виплат, наприклад, якщо родина є малозабезпеченою на житлово-комунальну субсидію.

Фото Golos.ua

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.