Слухати

«Найважче нам буде — подолати ненависть» — Геннадій Друзенко

15 грудня 2014 - 20:41
Facebook Twitter Google+
Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко розповідає про досвід Північної Ірландії і Піденної Африки у примиренні після масштабних конфліктів
«Найважче нам буде — подолати ненависть» — Геннадій Друзенко / Програми на Громадському радіо
Геннадій ДрузенкоУрядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко розповідає про досвід Північної Ірландії і Піденної Африки у примиренні після масштабних конфліктів.
 
Цей досід може виявитися корисним для України у двох її проблемних регіонах — в Криму і на Донбасі, хоча шляхи до примирення і порозуміння у цих двох територій будуть різними — вважає він. Найважливіше, що зробила Великобританія для припинення конфлікту в Північній Ірландії — зрозуміла, що військове вирішення не є можливим. Це саме зрозуміли й бойовики ІРА.

У Південній Африці був свій досвід — ця країна пройшла через десятиліття громадянської війни але під керівництвом Нельсона Мандели зуміла подолати ненависть і розпочати діалог. Зараз ми маємо зрозуміти, що коли війна закінчиться і російські найманці вийдуть з Донбасу, там залишаться не вороги, а наші співгромадяни, кожен з яких має свою непросту історію.
 
На фото — Геннадій Друзенко з офіцером Британської армії і екс-бойовиком ІРА, які наочно демонструють, що примирення можливе.
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.