Слухати

«Зараз на АТО списується все що завгодно», — представник омбудсмена

09 жовтня 2014 - 19:07
Facebook Twitter Google+
В неконтрольованих Україною територіях Донбасу знаходяться близько 20 000 в’язнів, - представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Білоусов
«Зараз на АТО списується все що завгодно», — представник омбудсмена  / Програми на Громадському радіо

Юрий БелоусовНині в неконтрольованих Україною територіях Донбасу знаходяться близько 20 000 в’язнів. Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Білоусов розкриває, як змінилось життя мешканців місць несвободи у бойових умовах і як Україна забезпечує життєдіяльність пенітенціарних закладів.

Юрій Білоусов вказує на відсутність координації між міністерствами та небажанням українскими відомствами опікуватись місцями несвободи. Частину цієї прогалини заповнюють міжнародні та національні неурядові організації.

“У деяких міністерствах та відомствах існує нелюдський підхід. Представник Міністерства охорони здоров’я довів нас до білого коліна. Коли ми запитали: “Скільки психіатричних лікарень знаходяться на захоплених територіях? Який стан людей там”. Він каже: “А ми не знаємо. Ми туди доступу не маємо. Коли ми отримаємо доступ, тоді ми будем опікуватись. Ми не можемо доставити ліки, то нехай ЛНР ними і опікується”. Ми ввжаємо, що це не підхід.

Зрозуміло, якщо держава не може доставити ліки з об’єктивних причин, але вона може доставити їх принайні до контрольованих блок-постів. А далі треба шукати, як їх передавати на іншу територію. І на разі це робиться міжнародними організаціями наприклад, Червоним Хрестом, та низкою неурядових правозахисних організацій” , — заявив Громадському радіо Юрій Білоусов.

Микола Мирний для Громадського радіо

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.