Слухати

Союз генетики і антропології дає надзвичайний результат, — Сергій Сегеда

21 квітня 2017 - 17:12
Facebook Twitter Google+
Якщо раніше можна було лише припускати, до якого періоду чи кому належать ті чи інші останки, то тепер встановлюють походження, вік людини, ії спадковість, період життя
Союз генетики і антропології дає надзвичайний результат, — Сергій Сегеда / Програми на Громадському радіо

Сергій Сегеда – єдиний в Україні доктор історичних наук за двома спеціальностями – антропологія та етнологія.

«Антропологія – наука про людину. Це не зовсім вдалий термін, тому що наука про людину це начебто все. Йдеться про повний комплекс гуманітарних знань. Так її трактують у країнах західної Європи і США. Там антропологія – це фізична антропологія та розділ археологічної науки, який у нас називають історією первісного суспільства, психологія давніх суспільств, етнологія, соціологія. Загалом йдеться про походження людини. В Україні антропологія сприймається, як антропологія фізична, тому що так склалися традиції науки.

Єдиний можливий шлях вивчення проблеми етногенезу через генетику. Хоча зараз ми говоримо про питання антропології. Нещодавно в Україні співробітниця університету ім. Каразіна, доцент кафедри генетика Ольга Утевська захистила докторську дисертацію, яка стосується генофонду українців і регіональних відмінностей. Виявилося, що своє наукове антропологічне життя я прожив недаремно, тому що антропологічні дані підтвердили генетики. Тобто генетика довела те, що давно знала антропологія.

Методи генетичної науки дозволяють вирахувати відсоток землеробських груп і порівняти його з мисливським. Союз двох наук може дати надзвичайно цікавий результат».

Далі слухайте у випуску.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.