Слухати

Короткі штани для Вацлава Гавела

21 грудня 2015 - 13:35
Facebook Twitter Google+
Цей незвичайний випуск «Філософського барабану» — репортаж з вечірки «Короткі штани Вацлава Гавела», організованої Чеським культурним центром в Києві у знаменитій підземній кав'ярні «Купідон»
Короткі штани для Вацлава Гавела / Програми на Громадському радіо

Я модерував читання уривків з Гавела, і ми обговорювали прочитане. 

Щодо назви. На свою першу президентську інаугурацію Гавел прийшов у дуже коротких штанах. Можливо, якщо би це зробив український президент, це викликало би цілу зливу знущань та фотожаб. Але чехи любили Гавела, тому ці короткі штани започаткували цілу традицію — вдягати 18 грудня (тобто, в день інаугурації) короткі штани і читати Гавела.

Цього вечора Гавела читали радник Посольства Чеської Республіки Павел Бучек, директорка Чеського центру Луціє Ржегоржікова, гавлівська стипендіантка Ольга Малчевська, активіст Зорян Кись, історик, журналіст «Української правди» Олександр Зінченко, історик Павло Солодько, письменниця Катерина Бабкіна та активіст і політолог Дмитро Потєхін. 

На жаль, короткий формат подкаста не може вмістити весь запис вечірки, але сподіваюся, що почуте викличе у вас бажання прочитати Гавела самостійно. Рекомендую вам розпочати з драматургії. Прочитайте «Протест», «Завтра це станеться» та «Готель у горах». 

vaclav_gavel_poster_0_0_0.jpg

Вацлав Гавел / «Громадське радіо»
Вацлав Гавел
«Громадське радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.