Слухати

Арешти учасників мітингів у Криму використовують як елементи тиску — Кримська польова місія

17 листопада 2014 - 21:20
Facebook Twitter Google+
Апеляційний суд Криму 14 листопада залишив під вартою кримськотатарського активіста Таіра Смедляєва
Арешти учасників мітингів у Криму використовують як елементи тиску — Кримська польова місія / Програми на Громадському радіо

картинкаАпеляційний суд Криму 14 листопада залишив під вартою кримськотатарського активіста Таіра Смедляєва. Таіра заарештували 22 жовтня по звинуваченню у нападі на поліцейського під час акції протесту на кордоні з Кримом 3 травня.

Кримська польова місія з прав людини заявляє, що в судовому процесі у справі Таіра Смедляєва виявлено багато порушень. Всі ці факти свідчать про серйозні обмеження права на справедливий судовий розгляд, а також про порушення права на ефективний засіб правового захисту.За минулий місяць за участь в акції по зустрічі Мустафи Джемілєва, що відбулася в Криму 3 травня, заарештовано трьох осіб. Всіх їх звинувачують у нападі на поліцейських.

Правозахисниця з КПМ Олександра Криленкова впевнена, що арешти активістів мають ознаки політичного замовлення:
«Ми опитали понад 100 учасників акції протесту 3 травня. Зрозуміло, що не можна говорити про застосування насильства до поліцейських, порушення порядку і прояви екстремізму під час акцій 3 травня. Йдеться про порушення з боку влади таких фундаментальних прав, як свобода зібрань і свобода пересувань. Ніякого оптимізму з приводу майбутнього слідчого і судового процесу у мене немає. Вочевидь безпечні для суспільства люди були поміщені під варту. Зараз важливим є питання суспільної підтримки, російської, української та світової, щоб допомогти цим людям захистити свої права».

Також за інформацією КПМ учасники акції по зустрічі Мустафи Джемілєва отримали близько 200 штрафів. У Криму по «справі 3 травня» проведено десятки обшуків і допитів.

Заступник голови КПМ Дмитро Макаров, аналізуючи дії влади, проводить аналогії з московською «Болотною справою»:
«Справа «3 травня», на мій погляд, перетворюється на варіант «Болотної справи» в кримських масштабах. Під цю справу ще будуть проводити обшуки ще багато в кого. Людей будуть допитувати і буде дуже зручно «закривати» лідерів. Спочатку говорилося, що «справа 3 травня» відкрита за фактом незаконного перетину кордону. Потім з’явився епізод з нібито нападом і заподіянням тілесних ушкоджень «Беркуту». Все це і обшуки, і прокурорські перевірки, і затримання за підозрою можуть ставати елементами тиску».

Кримська польова місія з прав людини наполягає на проведенні розглядів по цих епізодах в суворій відповідності з міжнародними стандартами справедливого судочинства.
Переслідування активістів з перевищенням міри справедливого впливу за участь в мирних зібраннях неприпустимі у вільному демократичному суспільстві.
Нагадаю, 3 травня в Криму пройшли масові зібрання громадян. В цей день в Крим не пустили лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. На його зустріч зібралися кілька тисяч кримських татар. Для кримської влади це стало приводом для виписки штрафів, проведення обшуків та арештів учасників.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.