Слухати

Кримчанин самотужки рятує українські книжки з Севастополя

18 листопада 2014 - 13:34
Facebook Twitter Google+
До Києва передали чергову партію україномовних книг, яку вдалося зберегти після реформування бібліотеки Севастопольського військово-морського ліцею
Кримчанин самотужки рятує українські книжки з Севастополя / Програми на Громадському радіо

 2До Києва передали чергову партію україномовних книг, яку вдалося зберегти після реформування бібліотеки Севастопольського військово-морського ліцею. У Криму ці книги дуже не подобаються місцевій «владі». Про це повідомила директорка Всеукраїнської громадської організації «Не будь байдужим!» Оксана Левкова. 

1«Наш волонтер (я не хочу тут називати його ім’я в цілях безпеки), вже не вперше рятує книги, які були в бібліотеці військово — морського ліцею, – заявила вона. – Цього разу він передав 60 книжок, а минулого разу теж десь так само. Там дійсно розформували бібліотеку, у зв’язку з чим україномовні книжки спалюють, виносять на смітники і по-різному знищують», — каже вона.

Громадська діячка говорить, що їй незрозуміло, чому ці книги знищують, адже вони не схожі на екстремістську літературу. Це і  «Крути», і  «Закон Божий», і відома книжка з українського правопису «Як ми говоримо» тощо.

«Якщо думати, що українська мова – це екстремізм, або дані про Голодомор в Україні – це екстремізм, якщо думати, що нариси з історії України – це екстремізм, то так, вони, безумовно, екстремістські, – запевнила вона. – Знаєте, для мене це означає, що врешті-решт є зв’язок між тією літературою, яку ми читаємо, і тим, ким ми стаємо. Тобто, нашою національною ідентичністю. І росіяни це бачать, а ми – не бачимо. Ми починаємо розказувати про толерантне сприйняття книжок, про політкоректність… У росіян це дуже прямо. Це ще раз означає, що росіяни будуватимуть нову ідентичність по-кримськи».

За словами Оксани Левкової, передати книги поштою, чи іншими сервісами, неможливо. Вони не працюють в Севастополі. Активіст перевозить книжки у наплічнику з окупованій території, і потім відправляє до Києва. Він налаштований продовжувати свою діяльність й надалі.

Міла Мороз, для Громадського радіо

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.