Слухати

Слідчий комітет, Центр протидії екстремізму і ОМОН покинули телеканал АТР

26 січня 2015 - 20:09
Facebook Twitter Google+
Вони вилучили архівні відеозаписи мітингу біля стін кримського парламенту 26 лютого минулого року і поїхали
Слідчий комітет, Центр протидії екстремізму і ОМОН покинули телеканал АТР / Програми на Громадському радіо

10929548_355055994696451_2480523518021311634_nСпівробітники Слідчого комітету, Центру протидії екстремізму і ОМОН покинули телеканал АТР. Вони вилучили архівні відеозаписи мітингу біля стін кримського парламенту 26 лютого минулого року і поїхали. Обшук тривав вісім годин. Люди проводжали силовиків криками «Ганьба!». Що відбувалося сьогодні на АТР протягом дня — у програмі «Хроніки Криму»

Сьогодні зранку на перший кримськотатарській телеканал АТР приїхали представники ОМОНу, Головного слідчого управління та Центру протидії екстремізму. Вони проводили обшук, на територію каналу нікого не пускали і не випускали. Силовики прийшли , як пояснили журналістам, щоб вилучити всю інформацію про події 26 лютого минулого року, коли під стінами кримського парламенту проходив мітинг. В редакції вилучили сервер, хоча працівники АТР були готові пред’явити всю інформацію добровільно. Заступник генерального директора з інформаційної політики кримськотатарського телеканалу ATR Ліля Буджурова звернулася в прямому ефірі до народу і засудила дії місцевої влади.

«Незважаючи на те, що раніше ми надавали цю інформацію (про події 26 лютого — ред.), сьогодні кимось нагорі було прийнято рішення провести таку силову акцію. Мабуть, вина нашого телеканалу в тому, що він, як і всі ЗМІ, висвітлював ці події », — зазначила Буджурова.

За словами Буджуровой, за наявними у них даними, акція спланована кримським урядом.

«Мабуть, кримську владу не влаштовує саме існування незалежного телеканалу, першого і єдиного в світі кримськотатарського каналу, головна мета якого — не політика, а збереження і розвиток мови і культури свого народу. Не влаштовує, мабуть, наявність інформаційної присутності кримських татар на півострові», — сказала вона.

Пізніше стало відомо, що обшук на території каналу АТР проводять в рамках кримінальної справи, яку відкрито за фактом смерті двох людей на площі перед будівлею Верховної ради Криму 26 лютого. Про це повідомила гендиректор каналу Ельзара Іслямова. При цьому, силовики заважали їй давати інтерв’ю, кажучи, що вона порушує слідчі дії

10943871_355055998029784_3873702226641846530_nПри цьому, під будівлею редакції ATR зібралися понад ста осіб, щоб підтримати телеканал. Поліція намагалась розігнати людей, заявляючи їм, що вони порушують закон, зібравшись на так званий несанкціонований мітинг, і погрожували їм штрафом від 10 до 20 тисяч рублів. За словами заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, ситуація, що склалася на телеканалі, це один з елементів планомірного залякування кримських татар.

Проте кримська влада заявила, що не має відношенні до обшуків. Так званий «міністр» інформації та зв’язку Дмитро Полонський заявив, що «фактично журналісти намагаються перекласти відповідальність на владу за власні дії.» «Полонський також зазначив, що кримська влада готова виконати будь-яке законне рішення правоохоронних органів.»

dunia myatovich 2Між тим, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович засудила сьогоднішній обшук АТР. За її словами можливість отримувати інформацію і новини від ATR «має вирішальне значення для кримських татар». «ATR повинен відновити мовлення якомога швидше», — додала Міятович.

Обшук телеканалу проходив майже вісім годин. Силовики поїхали о шостій вечора, вилучивши архівні відеозаписи мітингу 26 лютого минулого року.Люди проводжали силовиків криками «Ганьба!».

Нагадаємо, тоді у будівлі Верховної Ради Криму пройшов мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу за збереження територіальної цілісності України. Люди скандували «Крим — не Росія» і «Слава Україні!». Там же зібралися прихильники проросійських організацій і партії «Русское единство», щоб підтримати парламент Криму, який повинен був голосувати за проведення так званого референдуму. У ході зіткнень постраждали близько трьох десятків людей, літній чоловік помер від серцевого нападу. Пізніше кримська влада повідомила, що помер не тільки чоловік, але і пенсіонерка

Logo-Kanada-novyiyПрограма «Хроніки Криму» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.